Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy hívják az áramszünetkor...

Hogy hívják az áramszünetkor is világító LED körtét?

Figyelt kérdés
E27-es foglalatba betekerhető körtéről van szó.

2018. okt. 4. 03:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen konkrétan nincsen. Vannak kijárat és vészfunkciós lámpák, amelyekben akkumulátor van, és áramszünet esetén 1-2-3 órát erről tudnak világítani. Működés szempontjából többfélék lehetnek. Van ami világít automatikusan, van ami csak felkapcsoláskor stb.
2018. okt. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ilyen nagyobb kivitelben szokták reklámozni, mert sima körtében nem fér el szerintem az akkumulátor.


[link]

2018. okt. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mégis találtam körteszerűt.

[link]

2018. okt. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Okosabb lettem, hát ilyen is van.
2018. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
"Xenon LED" na ekkora baromságot sem hallottam még. :D
2018. okt. 5. 15:23
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Kár, hogy akku van bennük, egy szuperkondenzátortól talán jobb élettartamra lehet számítani, de bízom benne, hogy jól kiszámolták, és a fényerő degradálódásának görbéjével egybe esik az akkumulátor végleges kapacitásvesztés görbéje is...

2018. okt. 5. 15:24
 7/16 A kérdező kommentje:
Görbe helyett inkább egyenes...
2018. okt. 5. 15:25
 8/16 anonim ***** válasza:
A ledek annyira keveset fogyasztanak, hogy meg egy feldoglott, reszben cellazarlatos akksi is siman taplalni tudja, ha van meg benne a nyitofeszultseghez szukseges szufla. Aramszunet meg mikor is volt utoljara? En kb. 8 eves korombol emlekszem az utolsora, az meg meg 1990 elott volt.
2018. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

xenon led.


Az egy vaterás oldal gyökér leírása.

2018. okt. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as:

Ebből az "annyira keveset" fogyaszt bullshitből köszönöm, de nem kérek. 100 watt/lumen fényhasznosítás fölött tart jelenleg a LED gyártási technológia, egy darab 10Wh kapacitású 18650-es celláról jó indulattal 10 óráig tudsz világítani 100 lumennel, ami valljuk be, csupán vészvilágításra elég.


Nagyon érdekelne, hogy mégis hol élsz. Ahol én élek, ezen a környéken annyi áramszünet még nem volt, mint idén.

2018. okt. 6. 01:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!