Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen lehet a szigetelése?

Milyen lehet a szigetelése?

Figyelt kérdés
Kinéztem ezt a házat, ami már majdnem 30 éves, szigetelést nem látok rajta, az ablakok is fából vannak. Most egy 2003-ban épített házban élek, itt is faablakok vannak, nem is legmodernebbek itt sem, nagyok az üvegfelületek, de huzat nincsen annyira, a házban még nem kellett befűteni, max a klímát kapcsoltam be 2-3 órára, szóval tartja a meleget. A kiszemelt ház viszont nem tudom, hogy szigetelhet, de szerintem elnézve nem legjobb, az ablakok is beengedik jócskán a hideget. Legalábbis gondolom, hogy 90-ben nem volt fontos annyira. A ház: [link]
2018. okt. 6. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyszüleim nagyon hasonló házban laknak, az alaprajz szinte ugyanaz, csak nincs náluk beépítve a tetőtér, így értelemszerűen kisebb alapterületet fűtenek, mint a hirdetésben szereplő házban. Az ablakok is ugyanilyen típusúak, ők a 80-as évek végén építették egyébként. Nincsenek elragadtatva a fűtésszámlától, hidegebb hónapokban előfordult már 60-70 ezres csekk is, pedig 21 foknál nem szokott náluk több lenni. Még az eredeti gázkazánnal fűtenek, bizonyára egy új kondenzációssal 20-30%-kal kevesebb lenne a gázszámla. Az ablakok egyébként szerintem nem rosszak annyira, viszonylag jól zárnak (már ahol még ép a szivacstömítés, de ha hiányzik, pár 100 ft-ból pótolható), de az üveg szigetelése már nem az igazi, hosszútávon érdemes cserélni, ahogy érdemes a homlokzatot is szigetelni. A tetőről már nem is beszélve, ezeknek a házaknak a padlásterei általában nagyon melegek nyáron, télen pedig sok hő távozik felülről, mivel akkoriban még nem raktak olyan vastag szigetelést a tetőbe, mint manapság.

Tehát úgy összességében szerintem nem túl jó az ilyen fajta házak energetikája, de talán már valamivel jobb, mint a 60-as, 70-es években épülteké. Az viszont biztos, hogy érdemes lesz korszerűsíteni, ha megvennéd.

2018. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmi nem utal rá, ahogy elnézem, hogy jól szigetelt lenne (inkább a belső csinosságra mentek rá), amúgyis írnák, ha ráköltöttek volna sok milliót a szigetelésre s bizonyára drágább is lenne a ház, nem ismerem arrafelé az árakat, de ekkora jól szigetelt ház valószínűleg jóval drágább arra is.


Én arra számítanék, hogy ha jó házat akarok, ablakcsere, ajtócsere, tető- s minden egyéb szigetelés... De utólag mindent szigetelni necces, főleg a padlót.


Az, hogy az ablakok fából vannak-e, a világon semmit nem jelent. Az én ablakaim is fából vannak, passzívház szintű ablakok, szépek és jók. Fából is van gyenge is, jó is, műanyagból is.

2018. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!