Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri gázra váltani?

Megéri gázra váltani?

Figyelt kérdés
Eddig nagyrészt vegyes kazánnal fűtöttünk, van egy régi Fég gáz kazánunk azt cserèlnénk Vaillant kondenzációsra meg egy melegviz tárolóra a Hajdú villanybojler hejett. Ez így jobban megéri mint csak sima kazán és villanybojler?

2018. okt. 11. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyre drágább a fa. Nem kell folyamtosan figyelni a kazánra, fát hordani, hamuzni. Én ezért választottam a gázt.

Ha csak a kazánt cseréled mindenképp konzultálj előtte egy szakemberrel, hogy mennyire lesz hatékony a kondenzációs kazán a régi csövekkel és radiátorokkal.

2018. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha már kondenzációs,akkor használati melegvízet is adjon .

Gondolom a fűtési rendszer maradhat,mindegy milyen csövek vannak,az kevésbé számit.

A használati meleg víz csövezésnél valószinüleg új kell.

A korszerűt mindenben meg kell fizetni .

2018. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A csöveket nem, de a radiátorokat lehet, hogy érdemes lesz cserélni, szakembert kérdezz, aki átgondolja a komplett rendszert.


A fatüzelésnél (ha nem magad vágod) kb. minden olcsóbb jelenleg, a villany kivételével. Leginkább a gáz éri meg.

Nekem egy 100 éves FÉG cirkóm van, már több gázszerelőt kérdeztem, hogy milyenre kellene kicserélni, és ő vállalná-e a dolgot. Mindegyik azt mondta, hogy ha jól működik, akkor ki ne cseréltessem, mert a modern automatizált berendezések legfeljebb 8-10 évet bírnak, és kb. ugyanilyen hatásfokúak. Ami tényleg jobb hatásfokú meg tartós, az meg csillagászati áron van, azért nem éri meg.

2018. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerelő fogja intézni , kell cserélni mert mert nagyon kicsi ez a kazán a nagy kb 200m2 házunkhoz
2018. okt. 12. 08:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindegy milyen csövek vannak. A kondenzációs kazán szakaszosan működik. Nekünk új műanyag csövek vannak és lapradiátorok. 80 liter viz van a rendszerben, percek alatt melegek a radiátorok amikor bekapcsol a rendszer. +-0.2 celsiusfok pontossággal tartja a beállitott hőmérsékletet. Vastag csövekkel és régi nagy radiátorokka sokkal nagyobb a rendszer tehetetlenség
2018. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen a csövek minél vékonyabbak annál elöbb tudja utánafüteni a rendszert,ha bekapcsol a termosztát,és amikor leáll,nem is füti utána annyira,mint a régi vastag csövek. Nekem most egy BAXI kombi kazánom van,gyűlölöm. Egy nagy szar. A melegvízet mire elkezdi melegíteni,több liter kifolyik a csapon. 2 éves,tavaly karban is volt tartva,de ugyanaz. Gondolkozom,hogy visszatérek a vezérelt áram mellett a villanybojlerre. Lehet hogy drágább,de már a víz sem olcsó. Mondták hogy lusta,de nem gondoltam volna,hogy a csap megnyitása után 5-6 mp múlva kezdi el melegíteni a vizet.
2018. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy a modern kazánoknál nem jobb a vékony cső, de olyan nagy különbség azért nincs. A vékony és vastag (3/4-es) csövek víztartalma között lehet vagy 5, esetleg 10 liter különbség, ennyi vízmennyiséget 3 perc alatt felfűt a kazán.
2018. okt. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
talán fél colos műanyag csövek vannak nagyrészt 22K s 2 lemezes 2 rétegű acél radiátorokkal meg pár romantik
2018. okt. 14. 13:20
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es,a régi rendszereknél nem 3/4-es cső van,hanem eleve 2 collal indulnak a kazántól.
2018. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha még nincs a ház szigetelve, akkor inkább azt kell szerintem megcsinálni.
2018. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!