Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cikinek érzem magam mert...

Cikinek érzem magam mert vidéken lakom az ország végében. Amikor megkérdezik a lakhelyemet mindog azt válaszolom Pesten és csak turistaként vagyok itt. Más is van így?

Figyelt kérdés
Erre minden olyan kihalt, semmi kulturájuk nincs az embereknek, csak a szántóföldek vesznek körbe minden falut. Az egyetlen szórakozás az, ha van tv meg internet. Voltám pároszor Budapesten, imádok ott lenni és legszívesebben oda költöznék, ha lenne pénzem, de sajnos nem két forint ott egy lakás és a mindennapi élet.
2018. okt. 12. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen felesleges letagadni a valódi lakhelyed. Senki sem fog emiatt kinevetni, aki meg igen, az annyit is ér. Én speciel menekülnék innen Pestről, szívesen cserélnék veled.
2018. okt. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Ki kérdezi meg a lakhelyedet?

Budapest főpolgármestere vagy az angol királynő?

Ha ott kérdezik meg a lakhelyedet, akkor ők is ott laknak, kár hazudoznod, mert brutál gáz lesz ha kiderül és még hülyének is fognak nézni.

Az emberi nagyságot nem az határozza meg, hogy most gyerekként, vagy fiatalon hol élsz, hanem, hogy milyen emberré válsz.

Ha tanulsz és viszed valamire, költözhetsz majd Pestre, bár nem tudom, hogy mi az a nagyon vonzó benne, amit nem tud Debrecen, Győr, Szombathely, vagy Székesfehérvár, esetleg Szeged.

De te tudod ...

2018. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Esküszöm nem akarlak megbántani, de ha Pestre költözöl, attól még nem leszel pesti, csak egy odacuccolt vidéki.
2018. okt. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos más is van így, de én 8 évig laktam Budapesten és nagyon örülök, hogy már nem ott lakom, hanem egy szép és nyugis helyen (Budapesten is zöldövezetben laktam a végén, kökörcsines közelében, e téren nem volt gond, csak a kilátásba zavartak be a toronyházak s nagy nekem a város) s nem zavar, hogy a legközelebbi kis falu is több km-re van. Mi ezzel a gond?

A csak szántóföld és a kultúra hiánya kicsit gond, itt szerencsére nem az a helyzet, vannak erdők is. Az emberek egy része sötét, de van kultúra, amihez még én is hozzájárulok, mert énekelek a falu énekkarában :D


Nem értékesebb egy ember attól, hogy Pesten lakik...

2018. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Az új évezredet vidéken kezdtem, ma már nem tudnának visszarángatni Pestre. De kinek a pap.........
2018. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És ki előtt érzed cikinek? A pesti panellakó előtt? Vagy a helyiek előtt? A te dolgod amúgy, ha megteheted hogy letagadod, nem derül ki és ettől többnek érzed magad, a te dolgod. Igen, biztos van ezzel így más is, de szerintem pont az a réteg ciki, akik szerint ez határoz meg egy embert.

Én városban nőttem fel, és alig vártam, hogy falura költözzünk, nem szeretem Pestet, nekem valahogy nekem nem éppen a kultura jut eszembe róla, hanem a kosz, szemét, lepukkant épületek, unott, fásult emberek, tömegnyomor.

2018. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KulGery ***** válasza:

Szervusz

Még mondhatom, hogy pösti vagyok a javából. Na jó, sokat jártam Budára is, de ott nem laktam. Pesten legalább 6 helyen laktam gyerekkoromban, majd 4 helyen felnőttként.

Most "vidéken" lakom, Pesttől 10 km-re. Itt sokkal nyugisabb a helyzet. A főváros olyan mint vidék szántók nélkül, de összezsúfolva. Tehát ha a faluban van 3 ember akit nem komálsz, akkor Pesten az emeletes házban lesz 3 család akit nem komálsz. Kilépsz a lakásból, jobbra patinás épület, balra omladozó vakolat, tövében a maffia. Ja, jobbra meg a "nyugvó" terroristák. Akik itt csak csendben seftelnek.

Büszke vagyok arra hogy pösti voltam. És büszke vagyok arra hogy már nem vagyok az. És büszke lennék, ha Záhonyi lennék, de akkor is ha Barcsi.

2018. nov. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!