Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnek egy vegyestuzelesu...

Szeretnek egy vegyestuzelesu kazanba es egy puffertartalyba befektetni. Kerdesem az lenne hogy kb. hany kobmeter fa szukseges egy teli szezonban egy 150 negyzetmeteres lakas felfutesehez?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy cserepkalyhaba epitett tartaly keringeti a vizet s futotestekbe.Nem szeretem mert a tuz allandoan kell egjen ahoz hogy meleg legyen.Ahogy a tuz kialszik a kalyhaba a futotestek azonnal el kezdenek kihulni.Telen reggelre alig van 12-15 fok a szobakba.Megfagyunk:)Evente elhasznalunk kb.20 kobmeter fat es megis fazunk.Erdemes befektetni egy kazanba es pufferbe?Kevesebb faanyagot hasznal?Es melegebb lesz e?
2018. okt. 14. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Az írásjel nem ugyanaz, mint a szóköz (space).


A cserépkályha is viszonylag jól felhasználja a fában lévő kalóriát, tehát legfeljebb 10 % fát tudsz spórolni majd a mostani fűtéshez képest, ugyanolyan hőfokot tartva. Az előnye az lenne, hogy egyenletes lenne a hőfok egész nap. Persze, ez a plusz hő sem a semmiből lenne előállítva, hanem negyedével több fát kellene venned.

Nincs felétek vezetékes gáz? Mert egy jó puffer árán be lehetne vezettetni a gázt, kazánt úgyis venni akarsz, és a gáz sokkal olcsóbb fűtési mód, mint a fa (ha nem az erdőn veszed rönkben, vagy nem te vágod ki).

2018. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs.Romániábol irok tudom,hogy irtó drága a fa dehát ez van.Nemrég költöztünk ki egy községbe a nagyvárosból.Hiányolom is a gázt nagyon de ide egyelőre nem vezetik be a gázt.Azért köszönöm a segítséget.Lényeg hogy nem tudok igy se spórolni max egyenletesebb lesz a meleg.Köszönöm.
2018. okt. 15. 18:57
 3/9 anonim ***** válasza:

A 20 köbméter az 1*1*1-es köbméter, vagy erdei köbméter?


Amúgy valamennyivel kevesebb fog pufferrel fogyni, de nem túl sokkal, én is azon a véleményen vagyok, mint a másik válaszoló, tehát 10, jobb esetben 20 százalék.


Hőszigetelésre nincs lehetőség? 12 fok? Ha este bedurrantasz, és van 23 fok körülbelül, akkor hogyan tud reggelre 12 fokra lehűlni?

2018. okt. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egész nap tüzelünk.Reggel 10 től este 10 ig.Ejszaka lehül kb.18 ra.Innen fütsük fel kb 22 fokra.Másnap ha ugyanannyi ideig tüzelünk már 17 re hül.És igy tovàbb.Tehàt ugyanannyi idő all a rendelkezésünkre de mindig alacsonnyabb hőmersékletről kell felfűtsük a lakást és este10 ig nem tudjuk elérni a 21-22fokot.Hát igy van ez:)Pedig a rendszer új nem ócska vacak mégis vacak.Szigetelésre lenne mód.Szerinted jobban megéri azt megcsinalni mint a puffer+kazán kombináció?
2018. okt. 16. 19:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt igazából a helyi sajátosságok ismeretében egy szakember tudná pontosan megmondani.

De így látatlanban én úgy gondolom, hogy anyagilag jobban járnál a szigeteléssel. Viszont a hőmérséklet ugrálása ugyanígy fennállna, csak nem hűlne le annyira a ház reggelre.

Nem írtál semmit a #3 válaszoló kérdésére, hogy sima vagy erdei m3, de még sima m3 esetén is ez fantasztikus összeg, ha nem valami hatalmas házról van szó.

Egy fűtésszerelőre mindenképpen szükséged lenne, mert szerintem nagyon kevés a fűtőtest a házban, azért nem sikerül megfelelő hőmérsékletet csinálni a házban, a hő csak elmegy a kéményen, nem hasznosul kellőképpen.

2018. okt. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sima köbméterre gondoltam.Fűtőtest minden helységben van konyha,fürdő,előszoba,3 szoba,és meleg víz.Egy nem szakember azt mondta túl sok a fűtőtest és kicsi hozza a kályhában levő tartály és a vízkeverő pompa.Én már nem tudom...Mindenképp fontolóra veszem a szigetelést eredetileg nen akartam a penészedés miatt...És mindenképp beszélek egy másik fűtésszakival.Köszönöm hogy segitettetek:)
2018. okt. 17. 06:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Szigetelés nagyon sokat fog javítani a helyzeten!


A véleményem pedig nem túl jó a vízteres cserépkályhával való fűtésről.

2018. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, akkor szigetelés + kazán pufferrel. :)

Ha hosszú távra gondoltad az odaköltözést, meg fog térülni a befektetés.

De azért, természetesen, előbb szakemberrel nézesd meg mind a szigetelést, mind a fűtési rendszert, hátha mégis csak az egyikkel van komoly gond. Ne sajnáld erre a pénzt.

2018. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Choler válasza:
A szigetelés sokat fogna a melegen,de jelenleg esténként érdemes lenne egy elektromos hősugárzóval fűteni.
2019. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!