Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki Amerikában él (USA,...

Aki Amerikában él (USA, Kanada), hogyan sikerült kijutnia és kint maradnia?

Figyelt kérdés
Csupán érdekel, hogy hogy sikerült elérnetek, amire annyi ember vágyik? Mikor mentetek ki? Minek köszönhetően tudtatok zöld kártyához illetve állampolgársághoz jutnotok? Milyen a kinti életetek és mennyi időbe telt felépítenetek?

2018. okt. 19. 01:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve tényleg olyan nehéz kint maradni legálisan, mint ahogy azt például itt gyik-en is olvashatjuk?
2018. okt. 19. 02:03
 2/4 anonim válasza:
62%
Veszel egy repulojegyet igenyelsz egy ESTA-t es el felejtesz haza jonni, ilyen nehez kint maradni. Ossze ismerkedsz egy Amerikai lannyal, elveszed felesegul es meg van a zold kartya. Ismerosomnek ez kb masfel evebe kerult. Azota boldogan el
2018. dec. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Megnyertem a Diversity Immigrant Vizumot par eve, tehat kaptam egy zoldkartyat (lawful permanent resident card) es egybol kikoltoztem. Szerencsere olyan magyar diplomam van, amit itt kint elfogadtak, az angolommal pedig sosem volt baj. En igy jottem ki. :)

De tobbfelekepp ki lehet jonni es maradni, peldaul

• Tanuloi vizummal tanulni, aztan olyan munkat keresni, ahol adnak munkavallaloi vizumot

• Vagy csak siman munkat keresni olyan cegnel ahol adnak vizumot

• Turistavizummal kijonni es meghazasodni, hogy zoldkartyat kapj

• Ha valamelyik (azt hiszem egyenesagi) leszarmazottad amerikai allampolgar vagy akkor kerheted a zoldkartyat

• Ha szulod, gyermeked vagy testvered amerikai allampolgar, akkor is kerhetsz zoldkartyat

• Vannak meg

2019. márc. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Ja es valaszolva arra a kerdesedre, hogy milyen a kinti eletem es mennyi ido volt ezt felepiteni:

Mint az elobb is irtam, az en diplomamat elfogadtak es angolul nagyjbol anyanyelvi szinten tudtam, tehat “konnyu” helyzetben voltam, mert egybol talaltam egy jo munkahelyet.

Par ev alatt sikerult vennem egy sajat hazat, majd megismertem a ferjemet.

Jelenleg Los Angelesben elek es a ferjemmel a kozos vallalkozasunkban dolgozunk.

A kozeljovoben szeretnenk csaladot alapitani, valamint szeretnenk a Balatonnal egy nyaralot venni, mert nekem nagyon fontos, hogy a gyerekeink Magyarorszagot is ugyanannyira a hazajuknak erezzek majd mint Amerikat. :)

2019. márc. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!