Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mihez kell a közös költség?

Mihez kell a közös költség?

Figyelt kérdés

Biztos egyértelmű kérdés és hülyének néztek, de komolyan érdekelne. Azt vágom, hogy takarítás jó, ha van a lépcsőházban, és ezt nem ingyen csinálják meg. De legalább egy éve ugyanolyna lepukkant a lépcsőház, a felét raktárnak használják, a lecsöpögött festék ugyanúgy ott van a padlón, ahogy 1 éves vagy még korábban is ott volt.

Mi kell még feltétlen egy lépcsőházhoz, ami pénzbe kerül, amit fizetni kell? Lift nincs, kaputelefon sincs, közös raktárhelyiség (pl. bicikliknek) sincs. Vizet, villanyt, fűtést, internetet, tévét ettől függetlenül fizet mindenki külön.


Biztos nem tudok valamit, amit még a takarításon kívül fedez a közös költség. Kérlek, nézzétek el a tudatlanságom és osszátok meg ismereteiteket velem erről!


2018. okt. 23. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lépcsőházi világítás, a ház kötelező biztosítása (pl. üvegkár), tetőjavítás, ereszcsatorna karbantartása, kéményseprés, közös képviselő díjazása, az esetleges felújítások fizetése stb.
2018. okt. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az 1-es jól leírta, még kiegészíteném a szemétszállítással.
2018. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy az első írta, bár karbantartásra szerintem semmit nem költenek sok helyen. A felújítási alap külön számla. Télen sózás, takarítás esetleg. Szemétszállítás van még. Amúgy biztos a közösképviselők is sokat zsebre vágnak az áldozatos munkájukért...
2018. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

Pontosan annyit vágnak zsebre, amennyit a közgyűlésen a lakók megszavaztak.

Esetemben például fel sem merült, mert én ingyen csinálom.

Igaz, csak 10 lakás, két kiadott raktár és egy presszó van a házban, de ezekkel is el lehet bíbelődni, nem is keveset.

2018. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Csak hát nekem kicsit furcsa azért, hogy ott van az a kisebb ház, amiben laknak mondjuk 20-an talán, és mit tudnak csinálni azzal a mondjuk 100.000 Ft-tal havonta, ami a közös költségként befolyik. Az évente egy millió körül lehet, most ez hova tűnik, amikor semmi nem változik?
2018. okt. 23. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérd el a lakógyűlési jegyzőkönyvet, abban részletezve van!
2018. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!