Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel lehetne fűteni egy...

Mivel lehetne fűteni egy ilyen házban? 18/f

Figyelt kérdés

4 éve költöztünk faluról városra. A falusi házat nem adtuk el, meghagytuk hogy én majd ha dolgozni fogok és lesz pénzem visszaköltözök ide (utálok városban lakni).

Emeletes ház, az ablakok kb 2004-ben voltak kicserélve ilyen hőszigetelő ablakokra. Az emeleten 3 szoba + fürdőszoba van, a földszinten pedig a nappali és a konyha.


Minden helység kb üres, csak az üres bútorok, ágyak vannak.

Az én szobám az egyetlen ahol minden megvan (itt a tv-m, a gépem, ágyam, bútoraim, házimozi...).

Tavasszal és nyáron is minden hétvégén falun vagyok, mivel ott a barátaim (pénteken suli után megyek ki és vasárnap este megyek haza).

Nyáron mindig ott aludtam, télen pedig a nagyiéknál szoktam aludni. Villany és víz is van, nincs kikapcsoltatva egyik sem. Net is van, mivel az egyik haverom apja egy ilyen falusi netszolgáltató, hétközben nem megy a net, de hétvégékre mindig beindítja hogy menjen nekem.


Most valahogy úgy szeretném megoldani, hogy azt az egy szobát tudjam valahogy kifűteni amikor ott vagyok. Télen kb az egész házban fagypont van, sehol nincs fűtve (radiátorok vannak, de nincs bennük víz).

Hogyan, milyen módon tudnám kifűteni ezt az egy szobát hétvégente amikor ott lennék?



2018. okt. 23. 16:54
1 2 3
 1/23 anonim válasza:

Olaj radiátor (drága fűteni, olcsó megvenni, és egyszerű)

Kandalló/kályha ( macerás berakni, és sokba kerül, viszont a fa nem olyan drága)

2018. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
53%
Hősugárzó, vagy inkább elektromos radiátor. Tescoban most sok van ezekből. Egy nagyobb ilyennel szerintem simán ki tudod fűteni azt az egy szobát. (:
2018. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Ezek az olaj radiátorok jónak tűnnek, találtam egy 11 bordás, 2300W teljesítményűt ami jónak tűnik.


[link]


Egész nyáron amikor itt vagyok megy a hűtő, fagyasztó, ventilátor, gondolom ha ezek nem mennek télen, akkor kb ugyan annyi lesz a fogyasztás ha egy ilyennel fogok fűteni.

Nyáron egész szünetben ott voltam kint falun, egy kocsmában dolgoztam (a tulajdonos dolgozik ott, minden héten megbeszéltem vele hogy mikor lenne esetleg dolga, vagy ha szeretne pihenni akkor beugorhatok 1-2 napot).


Kis falu ez, kb 500-550 lakos, szerintem most is megbeszélem vele hogy a szombatokat vinném én, ha neki megfelel.

2018. okt. 23. 17:43
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen elektromos fűtést nem ajánlanék,a villany a legdrágább.Kémény biztos van,ezért egy hordozható cserépkályhát kellene beszerezni.Ebben minden elég.

A teteje öntött vas,és ahogy begyújtasz már meleget is ad.

Az oldalai szép lassan átmelegednek ,és ezt több órán át meg is tartják.Olcsó,és jó fűtőkészülékben ne gondolkodjál,mert olyan nincs .Aztán a kényelmet is meg kell,de kényelmesség a falusi srácokra nem nagyon jellemző.

2018. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

Hülyeség bármilyen fűtés. Olyan hideg lesz az ágy, a kád, a bútorok, a falak, hogy egyszerűen lehetetlen lesz rendszertelen fűtés mellett ott aludni, élni. Én azt csinálnám, hogy a központi fűtést bekapcsolnám, elzárva a nappaliba és a két másik szobába a radiátort. Beállítanám állandó 18 fokra, hogy a falak, bútorok ne hűljenek annyira ki, mikor ott vagyok hétvégente mehetne a 21 fok.

Az elektromos árammal, sőt, a fatüzeléssel való fűtés sem olcsó mulatság.

2018. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Kegyetlenül drága lesz a villannyal fűtés, ne hidd, hogy nem. Fagyasztóm nincs, de a hűtő, pláne a ventilátor semmi se a fűtéshez képest, még remek szigetelés mellett sem.

A ventilátornál forgó mozgás van, alig kerül energiába, a melegítés viszont nagyon energiaigényes. Azt felfogtad, hogy ha folyton megy a 2300W-os eszköz s ez a tartósan felvett energia (ami nem valószínű, bizonyára túlmelegedne úgy), az 2000 ft/nap? S amikor elkezded fűteni a jéghideg szobát, valószínűleg fázni fogsz. Később se lesz az igazi meleg levegővel és hideg falakkal, de nyilván azt kell szeretni, ami van.


Nem tudom, ez neked sok-e, illetve nem tudom, milyen a ház hőigénye (s abban sincs tapasztalatom, hogy így fűtsek egy házat). De a villanyfűtés nem olcsó fűtési mód. Viszont kényelmes, nem nonstop kell (cserébe mindig igen hideg házba mész és mire rendesebben felmelegedne minden, jössz is el) s ha elég kemény vagy, OK lehet így, nem mondom, hogy nem. Én laktam már fűtetlen házban is télen, igaz, nem hosszan. Meg olyanban is, ahol reggel 9 fok volt, mert alvás közben nem tudtam fűteni (igaz, ott a nyílászárók voltak a ludasok, de a falak nem voltak olyan kriminálisak).

2018. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Miért nem mész továbbra is a mamáékhoz?
2018. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

Be kell kapcsolni a fűtésrendszert és a nem lakott helyiségekben elzárni a radiátort.

Nálad már ilyenkor hideg van?


Különben ki lehetne adni a fenti 2 szobát, máskülönben az a lehető legrosszabb vagyonkezelési mód, amit választottatok, mert neked magadnak ennek a háznak a harmada is elég előreláthatóan 10+ évig még akkor is, ha korán tervezel nősülni és nagy családot.

Tehát anyagilag legelőnyösebb eladni a házat és harmada-fele akkorát venni neked.

Ez egy 3-6 fős háznak tűnik nekem leírás alapján, ami 12 évenként felújításérett, tehát pont maikor visszaköltöznél bele felemészt még 5-6 millió Ft-ot, hogy érjen is valamit. Én 2019 tavasszal eladnám, amikor várhatóan a legmagasabban jár az ingatlanárhullám az utóbbi 75 évben. És vennék, amikor visszaesett az ár, 4-5 évre rá.

2018. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Eladva nem lesz a ház, nem is tudnánk eladni. Sok eladó ház van itt, de senki nem veszi meg. Semmi nagyobb üzlet nincs a környéken, semmi látnivaló, a legközelebbi város is vagy 2 órányira van.


Nagyiékhoz nem akarok menni aludni, ha megyünk ki a haverokkal éjjel járok haza, ha szombatonként a kocsmában fogok melózni akkor is éjfél után fogok csak hazaérni.


A fűtés elindítása megoldható lenne, de ha csak egy szobában menne a radiátor, a többiben nem akkor azokban simán szétfagyhat a nagy hidegben, nem?


Fa az van itt rengeteg, kémény is van.

Valamilyen kisebb kályha esetleg megoldás lenne? (megérkezem oda kb 4-kor, begyújtom estélig szerintem átmelegedik a szoba meg a ágy...

2018. okt. 24. 09:55
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy hogy egy kisebb kályha vagy olajradiátor ha jól zárnak az ajtók ablakok akkor elég lesz 1 szobára.

A radiátoron is van kisebb teljesítmény fokozat nem kell hogy maxon menjen.

Viszont honnan veszel vizet? Fűtetlen házban nem maradhatnak úgy a csövek le kell engedni a vizet.

2018. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!