Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kedves Mindenki! Egy vegyes...

Kedves Mindenki! Egy vegyes tüzelésű kazán felfűtésével van gondom, ebben kérném nálam tapasztaltabbak vagy szakértők segítségét. Az alap problémám, hogy nem tudom rendesen felfűteni a kazánt. (Kötelező kérdőjel: "? ")

Figyelt kérdés
Idén vettünk egy ingatlant amihez megörököltük a korábban beépített vegyes tüzelésű kazánt is, részletek alább. A rendszerről röviden: Valamikor 30-40 éve gravitációs, nyitott rendszerűnek épült, hatalmas, helyenként 2-2,5 colos csövekkel. Később annyi módosítás történt, hogy a nyitott működést zárt-ra alakították át. Került bele egy 35 literes tágulási tartály, Grundfos márkájú keringető szivattyú és 2,5 bar-os biztonsági szelep. A vegyes kazán mellett egy régebbi nyílt égésterű gázkazán is van. Az épület 2 szintes, szintenként 100m2, átlagosan 2,5m-es belmagassággal. A kazánház egy melléképület pincéjében van. A vegyes kazán amivel gondom van egy Maximus SF-05 típusú 5 tagos öntvény kazán. A gyári adatok szerint fa tüzelésnél 29,2 KW-os. A jelenség, hogy a kazán fűtővize nem melegszik fel 40-50 foknál feljebb 2-3 óra folyamatos tüzelés után se. A szivattyút akkor kapcsoltam be amikor már 60-70 fokos volt a víz a kazánban, de ahogy bekapcsolom,5-10 percen belül visszahűl a víz 50 fok környékére vagy az alá. A tűz rendben van, van huzat bőven, ég ahogy kell szépen sárgás - kékes lánggal. Fabrikettel és napraforgó brikettel tüzeltem, tehát nem vizes fával, nem hulladékkal. Volt, hogy egyszerre 5-7 brikett is volt bent, lobogott folyamatosan, mégsem melegedett fel a kazán vize, az előremenő vízhőfok a csövekben 36 fölé sosem ment. Amiket megpróbáltam: A rendszer teljesen ki van légtelenítve, a kazánt egy fél napon keresztül pucoltam lúgos tisztítószerrel és fém kefékkel meg kaparókkal - fém tiszta lett, a keringető szivattyún levettem a legkisebb fokozatra, hogy ne hűtse vissza túl gyorsan, illetve ki-be kapcsolgattam, de nem segített. Mivel a gáz kazán (35Kw) kb 5-10 perc működés után felfűt és olyan forró vizet csinál, hogy a csöveket nem lehet megfogni, nem hiszem, hogy a rendszerrel van a gond. Lehet, hogy dobhatom ki a kazánt? Vagy esetleg valamire nem gondoltam? Bármi ötletet szívesen fogadok.

2018. okt. 24. 10:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom, hogy tüzeltél már vegyes kazánnal, mert nem vagy hülye a dologhoz!


Az lehet a probléma, hogy kicsi a kazán ehhez a nagy házhoz. De szerintem bőven elégnek kellene lennie erre a légköbméterre.


MIÉRT akarsz a drága brikettel fűteni? Mennyiért veszed? Milyen a fűtőértéke? Szívesen kiszámolom, hogy sokkal többe kerül mint a gáz.


Miért nem gáz? Azzal semmi probléma nincs, mint írtad.

2018. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy a megoldás egy kazánvédőszelep beépítése. De én jelenlegei árak mellett biztos nem költenék a vegyes kazánra egy forintot sem.
2018. okt. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Csak tipp, mivel gravitációs, baromi sok víz van benne. Amint melegszik megindul, de a tűz gyenge ahhoz hogy emeljen a hőfokon. Ilyen kazánokat szénnel használták régen, akkor ha elfogyott csak szóltak a Józsinak' hozzámégegykocsiszenetbazzeg'. Nem volt ilyen drága mint most. Rakd meg rendesen, tűzifával.
2018. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ha a szivattyú sebessége változtatható, próbáld meg a legkisebb sebességen üzemeltetni. De valószínűleg túl sok a víz a fatüzeléshez. Úgy néz ki, hogy kicsit kicsi a kazán ha fával fűtesz.
2018. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sorban reagálnék:

- Igen, a légköbméter alapján szerintem is elégnek kellene lenni, de nekem is az a gyanúm, hogy kicsi és/vagy már nem olyan a hatásfoka a kazánnak mint újkorában.

- A gázkazán a 90-es években gyártódott, faék egyszerűségű nyílt égésterű, 35-KW-os így attól tartok, hogy horror lesz a gázszámla ha csak ezzel fűtünk, legalábbis eddig mindenki ezzel riogatott. A gázkazánt lecserélni az új szabályzás miatt egy autó árával érne fel..

- Ha jól tudom a fabrikett fűtőértéke jobb mint a légszáraz fának, illetve most nincs időm-energiám a fa tárolásával és aprításával foglalkozni, a brikettet csak be kell adagolni.

- A kazánvédő szelepnek korábban utánajártam és nálam csak jelentősebb átalakítással lehetne bekötni, így ez önmagában nem működne mert nagyon sokba kerülne átalakítani (munkadíj főleg).

- A jelenlegi árak mellett nem inkább fával érné meg fűteni? (Én legalábbis ezt hallom mindenhonnan.)

sajt lajos - igen, nekem is ez a félelmem, illetve leglogikusabb, hogy nagyon sok a víz (a fűtés szerelő aki radiátort szerelte azt mondta több száz liter is lehet benne), de ezen nem tudok változtatni, vagy csak jelentős anyagi ráfordítással..

A szenes dolog is logikus, mármint, hogy régen ez volt, de szénnel biztos nem szeretnék fűteni.

- Igen, a szivattyú teljesítményét a minimumra állítottam, ezt írtam is a bevezetőben, de köszönöm a tippet.


Nekem az az érzésem, hogy a legkevesebbe kerülő beruházás, ha veszek egy nagyobb teljesítményű vegyes kazánt, vagy fizetem a csúnya összegű gázszámlát.. :S

2018. okt. 24. 13:46
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Egy vegyestüzesélű kazán nem veszít a hatásfokából azért, mert öreg. Ha ki van takarítva rendesen, akkor ugyanúgy kell működnie, mint régen.

Amúgy jó, ha 50 százalékos hatásfokkal dolgozik egy sima vegyes.


Akik riogatnak a gáz árával, azok egyszerűen hülyék. Már nem megsértvén az ismerőseidet, de nem lehet rájuk mást mondani.


2010 előtt 140 forint volt egy köbméter gáz, most 105 forint körül alakul. Akkor 15 ezer alatt volt egy köbméter fa, most már 30 ezret kóstálja. 2015-ben még 19 ezerért tudtunk venni rönköt. Akkor miről beszélünk? Gáz ára évek óta változatlan.


Tehát mennyiért veszed a brikettet?

2018. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy lehet ezt ennyire számszerűsíteni mert túl sok a változó az egyenletben. Az, hogy mennyibe kerül 1 m3 gáz vagy 1 m3 tűzifa, esetleg mennyi a fűtőértéke 10 kg brikettnek azon lehet elmélkedni, de hogy lehet számokat varázsolni az emberi tényezőkből vagy a hibás készülékekből, helytelen tárolásból vagy felhasználásból, rossz kéményből vagy nem jól megtervezett fűtésrendszerből, a szolgáltató árképzéséből meg az ilyen olyan rendszer-használati díjakból, vagy a fakereskedő ügyeskedéseiből stb..


De amúgy érdekelne a dolog, ha te számoltál mostanában, hogy mi jön ki.

A fabrikettet 850/10kg áron vettem, a napraforgó brikettet 100-assal olcsóbban.

Én attól tartok, hogy ha tényleg meleget szeretnék csinálni a gázzal és nem csak 20 fokon eléldegélni akkor az zsebbe nyúlós lenne, míg a fával legalább meleget is csinálhatnék a pénzemért cserébe, de ezzel a kazánnal eddig nem sikerült, pedig most még nincs is hideg igazán..

2018. okt. 24. 15:19
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

"Az épület 2 szintes, szintenként 100m2"

-Nálam össz 100m2 és ugyanúgy két szintes 2005-s építés, szigetelés a téglában Porotherm 44-s.

Cirkó gázkazán Vaillant 24Kw, fizetek havi 15E átalányt (180E/év).

És nem fázunk, -5fő.

1. a kazán kicsi

2. nem fához való a kazán, szenet kell használni

3. kidobot/tartalékba teszed, és áttérsz egy modernebb !!!kényelmes!!!, ~környezetbarát gázfűtésre.

-már ha be tudsz ruházni kb 1M-t erre.

4. -alternatíva, ha több kéményed van és megoldható akkor több kandalló és úgy fűteni, bár ez szerintem nem járható út neked.


Keményfa brikett 19,5 MJ/kg 80ft/kg

Földgáz 34,94 MJ/m3 kb110ft/m3

Lengyel ömlesztett dara 29,31 MJ/kg 80ft/kg

MJ forint +kényelem aránya, -na vajon melyik?

2018. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

"Cirkó gázkazán Vaillant 24Kw, fizetek havi 15E átalányt (180E/év)."


Azt elfelejtettem írni, hogy ebben, a meleg víz használat is benne van.!

2018. okt. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Negyven éve épült kétszintes 200m²-es ház hőigénye kb.:20-22kW óránként (ilyen időben mint ami most van kb.: 10kW). Azaz naponta 240kW. Ezt egy 29kW-os kazánnal több mint 8 órányi fűtéssel tudod pótolni ha sikerül végig maximális teljesítményen üzemeltetni. Gyakorlatban ez inkább 10-12 óra alatt valósul meg.

Tehát kicsi a kazán.

Fával fütés kb. annyiba kerül mint gázzal. Ideális esetben is csak kb.:10%-kal olcsóbb. Ennél némileg olcsóbb feketeszénnel fűteni.

Brikettel drágább füteni mint fával. De többe kerül a gázfűtésnél is. A fa kilónkénti ára jelenleg 50Ft körül van ha rönkben veszed.

2018. okt. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!