Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ilyenkor 20 C fokos szoba az...

Ilyenkor 20 C fokos szoba az "alulfűtött"nek számít?

Figyelt kérdés
Hány fok számít normál-nak, v. átlagosnak?
2018. okt. 27. 04:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
20 fokos szobában megfázhat az ember, ha nincs jól felöltözve (pl.egy vékony nadrág, ing, vékony pulcsi)?
2018. okt. 27. 04:25
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Embere válogatja. Én 18-19C-t tartok, nekem elég. Ha lenne kisgyerek is akkor persze több kellene. Nem pólóban meg mezítláb kell mászkálni.
2018. okt. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nincs olyan, hogy normál, illetve bizonyos határok között van. Van aki elvan 18 fokban is pólóban, nem fázik és nem lesz semmi baja. Én pl nagyon fázós (és megfázós) vagyok, nekem a komfortérzetemhez kell kb 25-26 fok, de az se baj ha több. Szóval egyénfüggő. Fűtsd fel olyan hőfokra a lakást, ami neked (és a veled egy háztartásban élőknek) megfelel.
2018. okt. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

amikor szüleimmel éltem, családi házban, vegyes tüzelésű kazánnal fűtöttünk. volt vagy 30 fok estére, mert az egyik szobában nem volt jó vmiért a fűtés, mindig hidegebb volt ott. reggelre meg meg lehetett fagyni, mert éjjel senki nem kelt fel rakni a tűzre.

pároméknál faelgázosító kazán volt, az kitartott az éjjel. viszont ők csak 19-20-21 fokra állították, ehhez szoktak hozzá. meg persze mivel nyárikonyhájuk van, ott töltik a nap nagyobb részét a szülők, ezért felesleges is lenne jobban fűteni.

most elkoltozunk, panelben lakunk. itt sincs több 20-21 foknál. ennek ellenére zuhi után már csak bugyiban és pizsamafelsőben vagyok. párom csak boxerban. ha esetleg fázunk kicsit, akkor magunkra veszünk vmit vagy ha pl. tvzunk, betakarozunk. párom ilyen hőmérsékletben szeret aludni :)

2018. okt. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%
Magyarországon alulfűtöttnek számít. Ezért van olyan sok megfázás is. Németországban ez a természetes és nincs rajtuk csak egy póló és nadrág.
2018. okt. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk itthon 20 fokra van állítva a termosztát. Alsónadrágban, pólóban simán elvagyok. Mondjuk én utálom a meleget. Nyáron meg tudnék őrülni.
2018. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk perpill 22,8-at mutat a hőmérő, és én pulcsiban ülök, a párom rövidnadrág-pólóban. A testvéreméknél 19-20 foknál soha nincs több (ma ha én ottvagyok), és ők is pólóban vannak. Kinek mi.
2018. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%
20-22 fok egy ideális szoba hőmérséklet
2018. okt. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

Ez egyéni. Nálunk most 25 fok van. Mind ezt szeretjük, 2 gyerek is van.

Nekem egy 20 fokos lakás már kényelmetlen, ha vendégségbe megyek ilyen helyre, mindig jobban felöltözöm.

Amúgy sok embernek nem elég, csak csóró és kénytelen a nagyon hideg teleken is fázni, vagy melegen felöltözni a saját lakásában.

2018. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én pl. ma nem fűtök, minden ablak nyitva, 22 fok van benn. 20 fokos szoba szerintem nem alulfűtött, 21-22 az ideális az emberi szervezetnek, de sokan fáznak. Ahol pedig kicsi gyerek van, tuti melegebb kell.
2018. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!