Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van arra bármi szabály, hogy...

Van arra bármi szabály, hogy albérletben meddig kell bekapcsoltatnia a tulajnak a fűtést?

Figyelt kérdés

A szitu az, hogy mi egy olyan épületben lakunk ahol főleg irodák vannak plusz pár lakás. És egy klíma rendszerrel megy a fűtés-hűtés amit a klímások tudnak beállítani, mi nem. Már eleve ott indult az egész kálvária, hogy kb 1hónapot vártunk és hajkurasztak a klimasokat, hogy kapcsolják már be a fűtést (szerencsére akkor legalább kint sem volt hideg, bár szépen lassan azért lehült a lakás 19 fokosra...) Majd mikor most megint bejött a kicsit melegebb (nem tudom, hogy a ház kérésére-e, de) kikapcsolták a fűtést. Na most ez annyira nem vicces, mert 20fokok vannak, azért már kint sem 20-25 van, éjszaka meg meglejjebb megy. És attól tartok, ha megint rosszabbá válik az idő várhatunk megint ezekre a szerencsétlenekre heteket. Na de van-e bármi szabály amivel vagy a házat, vagy a klímásokat meg lehetne fogni? Nem azért fizetünk, hogy itthon kabátban kelljen ücsörögni és sajnos én csak a tavfűtésre találtam szabályzatot.

(Gondolom amúgy a klimasoknak annyira nem fontos a fűtés, biztos otthon sem megy nekik, éjszaka sem.....)


2018. nov. 6. 06:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot tehetsz:

- megnézed, vagy megkérdezed a közös képviselőt, hogy mit ír elő a házszabályzata a fűtésről

- bekapcsolsz valami egyedi fűtőtestet

Nálunk is volt probléma, mert csak akkor kapcsolták be a fűtést, amikor a kinti hőmérséklet tartósan (3 nap) 15 fok alá süllyedt.

2018. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!