Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok: lakás...

Melyiket választanátok: lakás vagy ház? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lakás vásárlása városban, ami kb. 20 millió lenne, amit utána valószínűleg fel kell újítani, bebútorozni.


vagy


Szüleimhez visszaköltözni, tégla építésű családi házba, ami 35 km-re van a munkahelyemtől, és a környékén biztos nem találni közelebb munkát, tehát le kell rakni a jogsit, autót venni és bejárni vele. Buszon rosszul vagyok, így az nem opció.


A házat is jó lenne felújítani, modernizálni, tető, külső szigetelés, villanyvezeték újrahúzás, új gázkazán, radiátorok, glettelés, parketta, bútorok, de egyik sem sürgős, bőven lakható állapotban van így is.

Van hozzá udvar, kert gyümölcsfákkal.


Lakás kisebb, de így kevesebb is a házimunka szemben a házzal (udvar és kert pl.). Ráadásul közelebb van. Viszont mivel kisebb, nincs akkora élettér, plusz sok hitel kellene hozzá. A házat nem adhatom el, de nem akadályoznak semmiben, ha ott élnénk párommal velük.


Jogsit igazából egyébként is szeretnék, szóval az mindkettőnél lenne.


Párom nem szól bele a döntésbe, nincs baja egyik opcióval sem. (talán kicsit ház párti a hitel miatt)


Szüleim idősek, így előbb-utóbb velük kell lennem, hogy gondoskodni tudjak róluk.


Szerintetek melyik lenne jobb?


33L



2018. nov. 8. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
A szülökhöz "visszaköltözni" a lehetö legrosszabb ötlet, a bejárás szintén nem leányálom, föleg, ha még vezetni sem tudsz, anyagilag sincs nagy különbség.
2018. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Abszolút a lakás.
2018. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Hát, biztos nem költöznék szülőkhöz, ráadásul 35 km-re. Az napi 70 km, havi 1400 km, 8 liter körüli átlag fogyasztással 45.000 Ft + az autó fenntartása.


Akkor már inkább menjen a törlesztőbe, mint a levegőbe. Meghát csak jobb egy saját kuckó.

2018. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Én egyértelműen lakás mellett döntenék.

Pont eleget laktam a szüleimmel. Szeretem őket, de nem lennék képes még egyszer velük élni.

A családi ház folyamatos munka. Ha szereti az ember akkor ok, de én mindig is utáltam a földet túrni.

Kinek mi, de én a lakás mellett döntenék.

2018. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Idős, 66 éves emberként azt mondom, hogy csak önállóan és csak a lakás! A szüleid ketten vannak, majd megoldják az életüket és ha már nem bírják, akkor majd közösen kiválasztjátok a legjobb megoldást, pl. háztartási segítség, betegápoló, idősotthon, de ráértek akkor átmenni a hídon, ha odaértek!
2018. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Vegyétek meg a lakást hitelre, aztán ha valamiért mégis haza kell költözni, akkor kiadjátok és a lakás fizeti a hitelt a bérleti díjból.
2018. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem bútoroznék össze (újra) a szüleimmel, de a tieidet te ismered.
2018. nov. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyrészt bennem van a lakáshitelnél a félelem, mi van ha nem tudjuk törleszteni, mégiscsak 20 évre kb. az egyikünk fizuja hitelre megy el... és ezután ha visszaköltöznénk, ahogy javasolta itt valaki, már nem egy felújított házba érkezünk, hanem egy régi módi házba, amit esélyünk se lesz felújítani. (és jelen állapotában nem érezném ott jól magam)


Engem az egészben csak a bejárkálás zavar, egyrészt tényleg költséges valamennyire, de még ha ezt nem is figyelnénk, vajon menne az autózás? Minden nap, télen-nyáron-esőben-sötétben? Van közületek, aki ugyanígy ingázik?


Legjobb lenne valahová átmenetileg menni, míg összeszedünk még több önerőt, csak az a baj, hogy a bérleti díjak is szépen kúsznak felfelé...

2018. nov. 9. 07:23
 9/13 anonim ***** válasza:

Falura ne! A szüleid felnőttek, majd megoldják valahogy.

Vegyél egy kényelmes lakást. Az ingázás költséges és időpazarlás, 35 km-nél napi 1,5 óra legalább ami nem sok , de unalmas. üdv. Falusi

2018. nov. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha mondjuk csak anyám élne egyedül, akkor is ezt tanácsolnátok?
2018. nov. 9. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!