Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan gazdaságosabb egy...

Hogyan gazdaságosabb egy konvektort üzemeltetni? Ha folyamatosan azonos hőfokon tartom (4-es fokozat, ami 22 fokot jelent), vagy ha amíg távol vagyok (kb reggel 8 és este 6 között) addig letekerem N fokozatra?

Figyelt kérdés

2018. nov. 10. 23:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ, mennyire jól szigetelt a lakás. Ha jól, akkor olcsóbb szinten tartani, de ha letekered, akkor se hűl ki, ha feltekered úgyse kapcsol be, mindegy. Ha rosszul és csak a levegőt fűtöd, akkor érdemes letekerni, úgyis elillan a meleg pillanatok alatt, felesleges nyomatmi. Akkor csak amíg ott vagy.
2018. nov. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi, minden esetben, már ha hazaérve nem fűtesz extrém módon, mert fázol a hidegbe hazaérkezve és kompenzálsz...

Mérd ki, csak úgy tudhatod meg, kevés az infó, hogy hogyan fűtesz a két esetben. De jobb szokott lenni az utóbbi, bármennyire is az a hiedelem egyesekben, hogy a felfűtés több, ez nem így van, az egész napi melegen tartás költségesebb.


Egyébként igazán jó szigetelésnél akkor sem hűl a ház/lakás jelentősen, ha egyáltalán nincs fűtés fél napig. Rosszabb szigetelésnél viszont költségesebb fenntartani a meleget, amikor nem is kell, így ha nem kényelmetlen hazaérkezéskor a hidegebb levegő (én kintről bemenve sosem igénylek olyan meleget, mint tartósabban bent tartózkodva), akkor még jobban megéri így csinálni, mint szigeteltebb lakásnál.

2018. nov. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Minden pillanattal amikor kisseb a szoba hömérséklete energiát sporolsz. Hogy mennyit az már más dolog. A nagy hő ingás miat jelentkezhet pára kicsapodás ezért 4-5 foknál jobban általában nem ajánlot jobb lecsökkenteni a hömérsékletett. A kihült falak okozhatnak még kellemetlen hőérzetett amikor hazaérsz.
2018. nov. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Én nem a 3-mas vagyok, hanem egy másik 64%-os.

Az a baj a konvektorral, hogy az alapláng semmit nem fűt, mégis túl sokat fogyaszt. És ugye nem szoktuk naponta kikapcsolni, mert bonyi bekapcsolni.

Én tavaly végig a konyhából fűtöttem a gáztűzhellyel, és onnan nekem elmegy az előszobába és onnan jön be a szobába, mégis 25%-kal olcsóbb volt így fűteni a szobát, mint konvektorral.

Mert ugye a tűzhelyet nem hagytam alaplángon.

2018. nov. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Nem az örláng miatt volt olcsobb. Konvektorbol magas hömérsékletem távozik a füstgáz. 100 C fölöt. A gáztüzhely égésterméke visszahül szoba hőmérsékletre.


A gáztüzhellyel füteni elég veszélyes ha nem szellöztetsz eleget felléphet szénmonoxid mérgezés. Az égés során pedig nagyonsok víz keletkezik ami általában a sarkokban kicsapodik és penészedést okoz.


Életveszélyes dolgokat ne javasolj másoknak.

2018. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
5: És ha csirkét sütök benne, az mitől nem életveszélyes? XD
2018. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%
A lényeg a lényed .Ha hagyod kihűlni a szobát,annak újra felfűtése többe kerül,mit ha 1 sen,vagy, 2 sen hagynád .
2018. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

# 6

Egy csirke sütés max pár oráig tart. És folyamatosan ot vagy ellenörizni. Fellügyelet nélkül othagyni és esetleg aludni mellette stb teljesen más kategoria.


"A szén-monoxid mérgezést kiváltó lehetséges leggyakoribb okok:


A cirkóberendezés meghibásodása.

A rossz állapotú, korszerűtlen kémény.

A kipufogógáz felhalmozódása zárt térben (általában a garázs).

Zárt térben, hermetikusan záródó nyílászárók között üzemeltetett fűtőkészülék, amely belső levegőt használ.

A mérgezést kiváltó lehetséges leggyakoribb források: kémény, kályha, kandalló, gázsütő, gázszárító, gázkazán, gáz vízmelegítő, zárt térben használt barbecue-, vagy grillsütő. Autó, illetve általánosan bármely zárt térben működtetett belsőégésű motor.


A szén-monoxid a mindennapi életben leggyakrabban úgy képződik, hogy a fűtőberendezésben nem tökéletesen ég el a tüzelőanyag. Ha az égéstermékek elvezetése nem megfelelő, a szén-monoxid a lakásba juthat és felgyűlhet. A legtöbb szén-monoxid-baleset télen történik, és minden télen történnek balesetek."


[link]


# 7


A logikád alapján akkor pl Ha elmegyek 3 hétre nyaralni olcsobb végig füteni a lakást???

2018. nov. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Egy csirke sütés max pár oráig tart. És folyamatosan ot vagy ellenörizni. "


És éttermi konyhán, ahol 10 háztűzhely megy 15 nm-en 0-24-ben? Ott mért nem halnak meg?

Nagymamám is 12-14 órákat sütött-főzött egy másfél négyzetméteres konyhában.


Különben elég az 1-2 órás fűtés a sütővel naponta, de ha nagyon hideg van, akkor felkeléskor is, tehát 2 alkalommal egy nap.

2018. nov. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

# 9

Éttermi konyhában mindig van elszivó.


Oké csináld igy de másokat ne biztas rá.

2018. nov. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!