Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi tányérra, evőeszközre...

Mennyi tányérra, evőeszközre stb. van szükség egy átlagos háztartás mindennapjaiban?

Figyelt kérdés
Most segítettem pakolni egy ismerősnek (költözik), és a mélytányérokat megszámoltam. 57 darab. A poharak egy egész konyhaszekrényt megtöltenek, használva sohasem voltak. Ismerősöm még a szüleitől örökölte, nekem is kínált mindent, amelyik étkészlet tetszik vihetem ingyen, hibátlan mind, sohasem voltak használva. Mondtam, hogy nem kell, mert az összes cuccom elfér egy pici konyhaszekrényben, pl. serpenyőből is elég egy.
2018. nov. 17. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen annyira, ahányan vannak + amennyi vendéget szoktak max fogadni és némi tartalék. Esetleg két garnitúra, egy hétköznapra, egy ünnepre.
2018. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, mert még a legszegényebb (közmunkás) ismerősöm is legalább háromszoros mennyiséggel rendelkezik az általad írtnál. És senki sem keres többet nettó 120-130-nál.
2018. nov. 17. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy 12-es szett bőven elég szerintem a háztartások 95%-ában, de ez már az a szint, hogy minden vendégnek jusson ugyan olyan tányér. A legtöbb háztartásba úgysem lehet leültetni egyszerre 8-10 főnél többet az asztalhoz.

De a gyakorlatban egy 6-os szett elég, amit a minden napokban használ az ember, és esetleg egy másik 12-es, vagy 6-os "ünnepi" szett, amit ki lehet egészíteni a hétköznapiból, ha nem 6-an, hanem 8-an vannak a vendégség miatt.

De ez a lakás méretétől is függ, egy kis panelban ha 6 embert letudsz ültetni, az is csoda, szóval fölösleges ennél több tányér, míg egy családi háznál, ha karácsonykor össze szokott jönni a család, és le is tudnak egyszerre ülni 10-12-en, akkor nem árt egy 12-es tányér szett.

2018. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A többiek leírták, mennyi kell.

Aztán ugye ki milyen fajta. Pohárból a nagynénémnek (egyedül lakik) is van vitrinszámra, de nekem is több tucat, ahogy bögre is, nekem az kell :)

A tányér már praktikusabban van, az más, bár tuti van, aki annál is gyűjti a készleteket...


Viszont a te minimalista hozzáállásod nem működne akárkinél.

Nekem egy serpenyő semmire sem elég, 3 kell minimum, egy nagy és két kicsi, konkrétan szükségem lehet egyszerre többre. Plusz van egy vízhűtő nagy serpenyőm is, amit másra nem használok, de azt kaptam és nem alkalmas sütésre, jobban leragad, mint a sajátok.


Lapos és mélytányérjaim csak azért vannak, mert jöttek a házzal, de egyáltalán nem használom őket. Én kistányérokból és kistálakból eszem. Szárítóból minimum 4-5 kell, nem tudom, más hogyan oldja meg eggyel :D De ez részben azért van, mert a tálak nehezebben férnek el, a szárítók tányérokra vannak optimalizálva. Plusz sok kis apróság miatt gyűlik a mosatlan, sütik, édességek, krémek, ezek eszik a tálkákat, evőeszközöket.


Mi ketten elég hamar kifogynánk 6 evőkanálból, de azért az még szűkösen elég lenne. Leveshez, rizshez, zsírhoz is használjuk őket. Szóval vannak ilyen egyéni dolgok.

Kenőkésből (étkészletben az a normál kés) 1 kell, de én soha nem használom, a párom is csak évi párszor. Nekem minimum 5-6 kiskés kell, különben kifogyok belőlük, szinte mindent azzal vágok. Ez ilyen.

Szűkösen megvagyok a kb. 25 négyzetméteres konyhámban, de ha lenne még pár szekrényem, akkor tuti vennék egy csomó poharat és bögrét :D Főleg csiszolt pohárkészleteket, olyanom nincs is, 1-2 szóló pohár van csupán. Felespohárból van sok készlet, különböznek és ezt szeretem, a változatosság gyönyörködtet.


A sosem használt edények a pincében vannak dobozokban, nem szépek. A szép fekete készlet a konyhában van és semmire nem használtam az elmúlt cirka 6 évben :( De az összes többi edényemet lelkesen használom :) Van néhány kis köcsögöm is, rengeteg söröspoharam és jópár söröskorsóm, különféle alakban.

Szeretem az edényeket :) Csak a tipikus mély- és lapostányérokat nem.


Ha valaki utál mosogatni, az tud még egy főre elhasználni egy 12-es szettet, de az nem szép dolog.

2018. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Volt mindkettőnknek pár szedett vedett, egymásra egyáltalán nem hasonlító evőeszköze és tányérja. Ezeket nyilván hoztuk magunkkal. Aztán vettünk egy hatos szettet, amiből vittünk be a munkahelyeinkre, illetve egy-egy össze is tört. Olcsó volt, így nem számít. Van kb. 4 mindenféle tányérunk, bögrénk több van, ezek is jöttek minden irányból. Ezen felül kaptunk egy 6-os tányérkészletet, amit csak akkor veszünk elő, ha vendégek jönnek. Drága volt, szép, sajnálnám mindennap használni.

Összességében kettőnknek elég lenne egy négyes szett mindenből, de mivel sokszor jönnek át barátok, mindenből többet tartunk. Feles poharunk pl. van vagy 30 db. :D

2018. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!