Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy 26% csak a...

Lehetséges, hogy 26% csak a páratartalom a lakásban?

Figyelt kérdés

A hőmérséklet 22 fok, stabilan (mégis fázom..), növények nincsenek (sötét a szoba).

Beköltözéskor terveztem egy párátlanítót venni, mert a lakás egyik oldala szuterén, féltem a párásodástól.

Ehhez képest az átlag 40 körül szokott lenni, de most 26-ot mutat. Ilyen kevés még nem volt, de ez szerintem már extrémen alacsony.

Most tettem vizet a radiátorra párologtatónak, nem tudom, az elegendő lesz-e?



2018. nov. 17. 14:21
 1/10 A kérdező kommentje:

Nos, közben utána olvastam és a leírtak alapján indokolt az alacsony páratartalom.

Mindenesetre az udvarra kitett mosott ruhákat behoztam és próbálok ritkábban szellőztetni.

Csak "vicces", hogy párátlanító helyet párásítót kéne vennem..:)

[link]

2018. nov. 17. 14:59
 2/10 anonim ***** válasza:
A higrométerek nem megbízhatók, be kell kalibrálni őket.
2018. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire tud száraz lenni egy lakás levegője, de köztudott, hogy ha olyan típusú a fűtés, akkor párásítani kell inkább. Ráadásul most a szellőztetés is remekül párátlanít, míg 1-2 hete még szinte bárkinek párásított, nekem azért nem, mert 65-70% volt, párátlanítóztam lelkesen, úgyhogy lement 60 alá, de újra felment. Az ember és a mosás remekül párásít, de a szellőztetés és sokak fűtése erősen hat az ellenkező irányba. Sajna nem vittem a páramérőmet magammal tegnap, egy igen száraz lakásban éjszakáztam, fura volt nagyon s nem kellemes. Az embernek ugye 40-60% a jó.


Tedd meg, amit tudsz és meglátod. Egyetlen párologtatóval kicsi szkeptikus vagyok, a mosás is csak pár deci vizet ad, ami elég kevés a levegőnek, pláne, hogy szellőztetsz is. Azt azért nem hanyagolnám el, fontos a friss levegő (bár én is alig szellőztettem, amikor nedves nyár volt, egyszerűen nem volt más opcióm, neked most a fordítottja van, de a lényeg, hogy a szellőztetés rossz irányban viszi a párát eme esetekben). A száraz levegő sem egészséges, de az áporodott sem.

2018. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, most már rájöttem, hogy a legnagyobb hibát ott követtem el, hogy a napos déli oldalról önfeledten szellőztettem, gondolván, - legalább bejön egy kis meleg. Hát nem, az ablaknál ugyan tényleg melegen sütött a nap, de a szellőztetés mégis a száraz, hideg levegőt hozta be.. Hát, mellé lőttem.

A behozott vizes ruhákkal és a kis párologtatóval (no meg az ablak becsukásával)"felment" 29%-ra..

Valószínűleg azért is szoktam fázni 22 fok körül, mert száraz a levegő és ugye a párásat érezzük melegebbnek.

Egyelőre marad a víz után töltögetése a párologtató edénybe, és a vizes törölközőket és a mosott ruhákat is a nappaliban fogom szárítani. Úgyis csak én látom, meg a macskám, de őt nem igazán érdekli..:)

2018. nov. 17. 17:53
 5/10 anonim ***** válasza:

#3 azért a 40%-os sem az igazi. Az egészséges szint a lakásban(a páramérők egy része jelöli is)50-70% között van.

A 30 alatti páraszint szerintem elég hihetetlen. Nem ártana egy másik eszközzel is megmérni, de az biztos, hogy alacsony.

2018. nov. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudtommal az ideális 50% körül van, 60-ig még jó, attól felfelé már sok. Az én mérőmön 70%-tól van piros mezővel jelölve.

Nos, nálam 60 felett csak a nyári zivataros időszakokban volt.

Egyébként annak alapján, amit utólag elolvastam és belinkeltem, valósnak tűnik a 26%, a mostani száraz hideg miatt, pláne, hogy ezt én órákon át beengedtem a lakásba..

Most egyébként 30%-on van, lehet, hogy körbepermetezek egy kis vizet a lakásban, mert így elég száraznak tűnik.

2018. nov. 17. 23:18
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez van a linkelt cikkben:

"Miért szárazabb a levegő a lakásban télen?"


"Egy nem most épült, megfelelően szigetelt, jól szellőző lakott lakás levegője ilyenkor már szinte mindig túl száraz. A páratartalom 20-30 százalék körüli, ami még egy teljes nagymosás kiteregetésekor sem emelkedik 3-4 százaléknál többet. Nyáron ennél sokkal magasabb értékeket lehet mérni."

2018. nov. 17. 23:24
 8/10 anonim ***** válasza:

#5: A 40%-60%-ot elég általános embernek jó páratartalomként olvastam (gyerekeknek kicsit másutt van a sáv, de nem emlékszem, hol, gondolom, magasabban). A 40-et nem tudom megítélni, de hogy a penészszint határa nem egészséges, abban teljesen bizonyos vagyok. 70% fölött jön a penész, de már 60-70 is megterhelő, csak még kevésbé érződik, mint a 70, 80, 90... A 90 már NAGYON üt, de tartósan alig 70 alatt is érzem a problémákat, csak persze enyhén. Mindenesetre 60 alá kergetem a párát, ha csak tudom. Hamarosan lesz klímám a párátlanító mellé, így bármikor meg tudom ezt tenni.


Kérdező, a déli ablakok jók, a fotonok bejönnek és melegítenek csukott ablaknál is :) Ez nyáron kevésbé jó, de most élvezem én is. Viszont most már szellőztetéskor csak akkor melegszik a ház, ha bitang hideg van bent, mi csak 17 fokra mentünk le, ott a kora délutáni szellőztetés is hűt. Itt a levegő hőmérséklete a számít, nem a napsütés.


No nem baj, majd kitapasztalod, mi merre :) Én se voltam közel se ilyen okos annak idején, de több év páramérőzés és tapasztalatgyűjtés után sokkal jobb lett.

2018. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már egyre jobban okosodom..:)
2018. nov. 18. 16:20
 10/10 A kérdező kommentje:

"ott a kora délutáni szellőztetés is hűt."

Valóban, a napsütésben szellőztetés a 22 fokot levitte 21-re.. Én meg csodálkoztam:)

2018. nov. 18. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!