Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha gázkonvektort szeretnék...

Ha gázkonvektort szeretnék cserélni, mert régi és "rossz", akkor milyen fütési rendszert csináltassak helyette?

Figyelt kérdés

"Rossz" igazából nem béletetteki a kéménylyukat az előző lakó.

Ezt cirka 200000ft lenne.

Úgy döntöttem cserélem,csak nem tudom hogy lehetne előrelépni. Hasonló vagy olcsób megoldás is erdekel. Vagy olyan ami ugyan olyan árú de magasabb hatásfokú.



#fűtés #konvektor #kémény #korszerüsités
2018. nov. 19. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez sokmindentől függ. Lakás/ház? Adottságok.
2018. nov. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Bármit szerelést fel, keményt mindenféleképpen kell béleltetni.
2018. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt nincs olcsó megoldás .Megjavittatod a rosszat,vagy veszel akár használtat,de jót .

Más jó megoldás milliónál is nagyobb tétel lehet .

2018. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kéményt mindenképpen béleltetni kell, ha gázzal akarsz fűteni, és gázkazán esetén sokszázezres költség a rendszer kiépítése, engedélyeztetéssel együtt.

Manapság már vannak egész jó hatásfokú konvektorok, ha cseréltetni akarsz. A hátrányuk csak az elektromos vezérlés, vagyis áram nélkül nem mennek. De ez a probléma a kazánfűtésnél is megvan.

2018. nov. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van a Mika6...az kényszermegoldás,de működik. meglévő parapetes konvektor helyére szerelhető fel.Tulajdonképpen egy 6kw-s mini cirkó,kis,50m2 alatti lakásokhoz.

Direkt társasházakhoz,ahol nem megoldott a kémény kérdés.


Neked nem lenne jó,hisz egy központi fűtés teljes kialakítása milla~kettő körül van ezzel is.


Olcsóbb megoldás 2018-ban???

2018. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ajánlotta egy ismerős,higy klimával fűtsek.

Az összes lehetősés érdekel...eddig kegyes volt az időjárás.

2018. nov. 20. 19:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ezt szokta itt valaki ajánlgatni:

[link]

Én ebben nem vagyok nagyon képben, de úgy tűnik, tényleg nagyon olcsó az átmeneti időszakokban, mert magát a hőt nem a te pénzeden állítja elő, hanem csak elvonja a kinti hűvös levegőből.

De igazi hidegekben nem műxik, tehát mindenképpen kell valami egyéb megoldás is.

2018. nov. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Optimistán gondolom,hogy azért Bp-n sokáig nagyon hideg nem szokott lenni.

1ilyen emlékem van akkor 3napig reggel(6:30) volt -10nél hidegebb.

2018. nov. 21. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Ha jó a lakás elosztása a legolcsobb megoldás. 3-4-5 gép főlöt már olcsobb a központi hőszivattyú.


H-Tarifával lényegesen olcsobb mint a gáz. H-Tarifa nélkül kb egy árban van. Talán kicsit olcsobb. Eddig 1 gépnek tudom a pontos fogyasztását abbol amit terveztem. 57000 ft volt egy 7 kW Hőszükségletü lakás 1 éves fűtése.


A minuszok miatt se kell aggodni már van készülék ami névlegesen is tud -25 fokig füteni. De a -15 fokig müködő készülök is jó egész évben. És -15 fok alat nem áll le csak már rosz lesz a Hatásfoka. De ha nagyon aggodsz vehetsz egy 3000 forintos hősugárzot. Évi párórás használatott nem veszel észre a villanyszámlát. (Aki pl kályhával fütt annak sokszor félnapokig nincs fűtése.)


"Például Budapesten, a sokévi mérési adatokat alapul véve, a -5 °C alatti átlaghőmérsékletű napok száma 10 alatti évente."


Ez egyetemi tananyagbol van.


[link]

2018. nov. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szereltess be egy db energiatakarékos hőtárolós kályhát és termosztáttal szabályozni is tudod. De ehhez erősebb áram (több fázis) kell. Egyébként csak akkor fogyaszt áramot, ha feltölti magát (vezérelt áram).

[link]

2018. nov. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!