Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd munkásszállót...

A szomszéd munkásszállót csinált a lakásában, mit tehet a közösség?

Figyelt kérdés
4 emeletes panelban a szomszéd nő munkásszállót csinált a lakásában, 10 nem ma barnult ember költözött be, koszosak, hangosak... Zavarják a lakókat, ez nem munkásszálló hanem egy nyomorult panel. Persze a nő nem itt lakik lakik, csak bérbe adja és nem érdekli szóval magasról tesz rá... Közös képviselő nem csinál semmit. Kihez lehet fordulni?
2018. nov. 25. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
nem értem miért mindig a közös képviselőt kell csesztetni. Ő nem rendőr nem tehet semmit. Sőt nem illegális 10 cigánynak kiadni a lakást, így főleg nem tehet semmit, mégis mit tehetne?
2018. nov. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ha megfizeti a NAV nak az adót,akkor semmit sem lehet .

Mi van ha 1 roma család veszi ki 8 gyerekkel,az is 10 fő .

A közös képviselő nem azért van ,hogy magán ügyekbe beavatkozzon .

2018. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ok, csak véleményt kértem, mert nem tudtam ez így mennyire legális. Tudtommal a munkás szállónak külön kialakítása és szabályai vannak, és ez egy 2 szobás lakás 10 fővel, szóval nem épp ideális.
2018. nov. 25. 17:09
 4/12 A kérdező kommentje:
Közös képviselő azért jött képbe mivel szétáztatták az alattuk lakókat. A fürdőszoba vízelvezetése nem bírta a terhelést.
2018. nov. 25. 17:10
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

tulajdonos írásban felszólítanám, hogy be kell tartania az albérlőknek a házirendet, illetve önkorm. rendelet is van

erre. Utána jegyzőhöz fordulnék.

2018. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

előző vagyok, a közös képviselő tényleg nem rendőr, nem biztonsági őr, tulajdonost kell felszólítani.

A hangoskodásra, mások nyugalmának megzavarására van házirend, önkorm. rendelet, arra, hogy hány ember lakhat egy lakásban szerintem nincs.

2018. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A jegyző a felettese a közös képviselőnek, őhozzá.

De előtte tértivevényes levélben szólítsátok fel a közös képviseletet, hogy hívjon össze rendkívüli közgyűlést, és ha nem teszi, ezzel lehet bizonyítani, hogy nem végzi a munkáját.

A leváltása lehet hamarabb megvan, ha szereztek egy új közös képviselőt.

2018. nov. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

6: Ezt rosszul tudjátok, ugyanis a közös képviselő bármilyen hasonló zavarási esetben KÖTELES ÖSSZEHÍVNI rendkívüli közgyűlést.

A közgyűlés pedig hozhat olyan határozatot, hogy nem szabad a házban munkásszállót üzemeltetni.

Ennyi.


Amennyiben nem hív össze közgyűlést a közöskép, az = azzal, hogy nem végzi a munkáját.

2018. nov. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
79%

Őszintén? A világon senkihez. Nekünk is volt kibírhatatlan szomszédunk, sem a közös képviselő, sem a rendőrség nem tesz semmi érdemlegeset. Közgyűlés? El se szoktak jönni az emberek, még akkor sem ha a saját érdekükről van szó.


Egyetlen egy megoldás van, ami persze nagy szívás: el kell költözni.

2018. nov. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Közgyűlés? Ne röhögtess. Nálunk évente egyszer van, a 90 lakásból legutóbb 8 lakás jött el.
2018. nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!