Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen sopronban élni? 2019-tő...

Milyen sopronban élni? 2019-től odavalósi leszek!?

Figyelt kérdés

Szüleimmel költözünk Bükre, így az egyetemet Sopronban szeretném elkezdeni. Azonban soha sem voltam ott és semmit sem tudok a városról. Kérlek tudnátok nekem mesélni arról milyen ott lakni? Kedvesek -e az emberek? Vannak -e szép látnivalók?

Én mindig is nagyon egyszerű lány voltam. A jobb anyagi helyzet reményében mennek oda szüleim, plusz mert apám már nem bírná az utazást. Én őszintén attól félek, hogy az emberek ott nagyon bunkók lesznek, akiknek mindenük meg van és nagyzolnak. Nem szeretem az ilyen embereket és félek, hogy nem fogok tudni beilleszkedni.



2018. nov. 26. 21:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Sopron nagy betű, elnézést kérek!!
2018. nov. 26. 21:49
 2/20 anonim ***** válasza:
45%

1:1 olyan, mint Hajdúböszörményben vagy Hatvanban vagy Érden.


Bunkók mindenhol vannak. Jó és rossz környékek is.


Max. akkor lesz nagy váltás, ha kis faluból vagy Budapestről mész oda.

2018. nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
43%
Szeles, esős, hűvös.
2018. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy odaköltözöl, még nem leszel "odavalósi", ha ez megnyugtat. Nem tudom, honnan van ez a para, hogy városokban csak bunkók élhetnek. Általában az van, hogy akik odamennek élni, eleve azt hiszik, hogy az ott élők bunkók és emiatt ők is alapból bunkók. Aztán a következő odaérkező ember, aki ezekkel a bunkókkal találkozik, levonja a következtetést, hogy a városban az emberek bunkók. Miközben a bunkó is csak egyszerű odaköltöző, vagyis nem eredeti lakos. Úgyhogy légyszi ne legyetek előítéletesek a fővárossal, megyeszékhelyekkel vagy bármilyen nagyobb várossal se, mert sose tudhatjátok, hogy mennyi ideje él ott az az adott ember, aki esetlegesen bunkó... Pl. nálunk a társasházban van egy vendéglakás, ahová egy nyugat-magyarországi cég dolgozói jöhetnek. Hát, sajnos legtöbbjük nem köszön a lépcsőházban, de már olyan hajmeresztő dolgot is láttam, hogy lépésekkel voltam az illető mögött, aki nem csak nem tartotta meg nekem az ajtót, de még előreloholt és becsukta maga mögött, aztán amikor utolértem a lépcsőházban, akkor persze nem köszönt... abszurd. Fővárosi lépcsőház: az emberek ismeretlenül is köszöntenek, megvárják egymást a lifttel stb. Azonnal lejön, ki nem ismeri az etikettet.

Sopron jó hely, az egyetem meg kiváltképp, mert őrzi a "selmeci hagyományokat", ami egy jó közösséget és érdekes eseményeket jelent. Elsősorban az erdőmérnökin. A hagyományok egyik alappillére, hogy az idősebb hallgatók segítik a fiatalabbakat és ez a gondolkodás nem gazdagok-szegények szerint ítél. Sopron látnivalóit megnézheted a neten, a belváros különösen szép.

Kár, hogy ilyeneken parázol ahelyett, hogy örülnél a kis "levegőváltozásnak". Fontold meg a következő elgondolkodtató szösszenetet:

Egy vándor elindul A-ból B-be és félúton találkozik egy bölccsel, akivel szóba elegyedik és elmeséli, hogy még sosem járt B-ben és nagyon kíváncsi, hogy ott vajon milyen emberek élnek. Mire a bölcs visszakérdez, hogy milyen emberek éltek A-ban. A vándor elmondja, hogy bizony ott nagyon jó a hangulat, csupa szív emberek élnek, akik segítik egymást, nehéz is neki otthagyni ezt, és kicsit aggódik, hogy B-ben mi várja vajon. De a bölcs megnyugtatja, hogy B-ben is ugyanilyen közösségbe fog érkezni, ott is jók és segítőkészek az emberek és egy igazán jó hely az is. A vándor ezzel továbbáll. Kisvártatva érkezik egy másik vándor B-ből és ő is megáll beszélgetni a bölccsel, véletlenül pont ugyanazzal az aggodalommal faggatózik A felől, mint a korábbi vándor. Ugyanis ez a második vándor épp B-ből költözik A-ba és igen kíváncsi, ott milyen emberek élnek. A bölcs őt is megkérdezi arról, hogy milyen emberek éltek B-ben. Mire a válasz, hogy acsarkodó, irigy népek, akik ott ártottak a másiknak, ahol tudtak. A bölcs erre csak annyit mondott: - Sajnálom fiam, A-ban is ugyanez vár Rád...

Remélem érted...

2018. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%
Nekem nem tetszik,pár éve voltam ott egyszer.Nekem olyan maradi,elmaradott érzésem volt a hellyel kapcsolatban.
2018. nov. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 meszike91 ***** válasza:
59%
Túlzsúfolt. Sok dugó, magas albérletárak. A belváros szép. Bunkók mindenhol vannak, viszont elvileg nagyobb eséllyel adnak elsőbbséget a gyalogoknak a zebránál. (Nem soproni osztálytársam szerint)
2018. nov. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Sopronban sok ismeros lesz. Jelenleg tobb min 100 ezrrn laknak ott. Par eve meg csak 65 ezer volt a lakossag. A sok ember mind a munka miatt koltozott foleg keletrol.
2018. nov. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem alatt éltem ott én a város szerelmese voltam! 6 éve kiköltöztünk Fertőszentmiklósra, mert lassan megduplázódik a lakosság ez a város pedig nem ennyi emberre lett tervezve. 2 hete nem voltam Sopronban, ma beugrottam és megint ott termett egy társasház :D
2018. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
Hangulatos, családias, hamar ki lehet ismerni a helyet, mert nem túl nagy, nagyon szeles, de az utóbbi időben egyre romlik a családias hangulat, mióta mindenki nyugatra jön -.-
2018. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!hat latod még mi is!

A szüleim így 50 évesen hitel felvét mellett:( aggasztó,de ez van.

2018. nov. 29. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!