Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az olajkályhával?

Mit kezdjek az olajkályhával?

Figyelt kérdés
Mamámnak van majdnem új olajkályhája?De olajat nehéz bele találni.Kérdezném mit lehet vele csinálni már mint a kályhával?Tippet várok.
2018. nov. 28. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nincs szükség rá, akkor kár kerülgetni, csak a helyet foglalja. Esetleg add oda valakinek aki még tudja használni.
2018. nov. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Már miért volna nehéz? Ugyanaz, mint a dízelolaj. De nem véletlenül "haltak ki", nem éri meg vele fűteni. Tegyétek fel a jófogásra ingyen elvihetőnek, hátha megszabadultok tőle.
2018. nov. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van, gázolajjal tökéletesen működik. Kb annyiba kerül vele fűteni mint elektromos hősugárzóval.

Ha nem kell viheted a MÉH-be is.

2018. nov. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell kidobnod...

...ha van egy kis műhelyed,ahova nagy ritkán be lehet vele gyújtani.

Mondjuk nekem szerencsém van,jobbról autószerelő,a másik oldalon faipari cég van.

Ingyen van az abrikter forgács,és a fáradt olaj is.

Kivágtam az olajkájha belsejéből a lángterelő gyűrűt,valamint mindent leszereltem róla. Tartályt,adagolót,stb.


Forgácsot teszek bele,jól ledöngölöm,löttyintek rá 1~2 dl fáradt olajat....ezt 3 rétegben megcsinálom. Fölülről gyújtom meg,a tetejét ha rácsukom,egy 6-s csavart alárakok,annyi rés elég neki.

Tökéletesen elég,mivel felülről lefelé,így alig füstöl.Kb 20 percig ég,egy 12m3-s kis sufniba egy~két óráig jó időt csinál.

2018. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!