Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi fa fog elfogyni a télen?

Mennyi fa fog elfogyni a télen?

Figyelt kérdés

Nem tudom a köbmétereket. Egy Celsius 29-34 kazánom van, ez:


[link]


A tűztérbe olyan max 30 centi hosszú hasabok férnek be, egy megpakolassal kb 7 db. Egy adag nagyjából 3 óra alatt teljesen leég, de amikor hidegrol gyujtok be, óránként teszek rá, szóval átlag 1 óránként lehet 3 fával számolni, az egy nap alatt mondjuk 30 fa. Ha ilyen tempóban tuzelek, olyan 80 napra lesz elég mostantól számolva. Ha minden nap fűtök folyamatosan.


De. Beszereltetek egy 1000literes puffertartalyt. Szerintetek így mennyi fa sporolható meg?


2018. dec. 4. 20:27
 1/2 mindentudó99 ***** válasza:
Olvastam már 70%-ot ia és 40%-ot is. A 40 % reálus szerintem. Nekem 1000 literes van. Hát 1500 as jobb lett volna de örültem hogy ez is befért az ajtón. 110 m2 es szigeteletlen a házam. Ha reggeltől délután egyig fűtök estig már ellf a puffer. Hat hét órát bír fűteni a tartály.
2018. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jól bekötött pufferral 1/3-ad mennyiséget tudsz spórolni. Kókler bekötéssel akár 1/3-ad fával több is elmehet.
2018. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!