Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi hőszigetelt ablak szigete...

Régi hőszigetelt ablak szigetelése?

Figyelt kérdés
80-as években épült ház, hőszigetelt nyílászárókkal, "nútba" rakott gumiszigetelésekkel, kétrétegű üvegezéssel, most, hogy ezek hőszigeteltek-e, azt nem tudom, de a széleken ez a lyukacsos alufóliaszerű valami, ami a mai ablakokban is van, na az ebben is van, azonban a 2 üveg közötti rész sokkal keskenyebb. Tudomásom szerint a mai, s még a 15-20 éves 2 rétegű ablakok 4mm 16mm légrés 4mm vastag. Az enyém talán 3mm 10mm légrés 3mm vastagságú. Ahogy hozzáérek borzalmasan húzza a hideget, főképp a nappaliban gond ez. A padláson vannak zsalugáterek, amiket még az előző tulaj vette le. Én rakjam vissza? 22 fok van bent, gravitációs radiátoros gázfűtés, de kezem, lábam hideg, pedig nem vagyok fázós.
2018. dec. 5. 19:16
 1/5 A kérdező kommentje:
De lehet inkább 6mm az a légrés.
2018. dec. 5. 19:18
 2/5 A kérdező kommentje:
Viszont a napokban a vetemedett résekbe raktam kiegészítésképp purfixet, tehát 120%, hogy az üveg a gond.
2018. dec. 5. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján hőszigetelt az ablak. Talán SOFA típusúsk lehetnek. 3W/m²K U értékkel. Akkor korszerűek voltak. Már el járt felettük az idő. A mai előírás 1,15W/m²K és kapható 0,5-ös is.
2018. dec. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is SOFA lehet, bár ezek nem azok a megszokott SOFA jellegű ablakok, tehát a nem alumínium a vízvédő vető, hanem ragasztva van faléccel, mint egy nagyon régi ablaknál. A zár is igen egyszerű.
2018. dec. 5. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ugyan ott laksz ahol én mert nekem is hasonló problémám van az ablakokkal. A szigetelő csíkokat profik nútolva szerelték, ami sokat segített. Egy esetleges ablakcsere komplett plafontól padlóig kb. 2 millióba fájna. Jelenleg az éves fűtésszámla kb. 130 k. 22-23 c fokos hőmérsékletnél. Szóval egyenlőre várok.
2018. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!