Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözés előtt állok, s...

Költözés előtt állok, s fogalmam sincs hogyan fogjak hozzá a pakoláshoz. Hogy lenne praktikus a törékeny dolgok és a könyveim szempontjából? A ruhákat hogy célszerű csomagolni?

Figyelt kérdés
Profi költöztetőkre nincs pénzem, tudom hogy ők dobozokat is adnának. Mekkorákat vegyek és hol? A második emeletre kell majd felhordani mindent.

#csomagolás #költözés #praktikus szállítás
2018. dec. 6. 08:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz dobozokat elektronikai üzleteknél, multiknál, de csak akkorákat, hogy egyedül, vagy baráttal fel tudjátok vinni a másodikra.

A ruhákat funkciók szerint (pólók, pulóverek, fehérneműk, stb.) nagy, erős nejlonzsákokba, a törékenyeket alaposan bebugyolálva papírba, vagy konyharuhába, törölközőbe, ágyneműbe. Minden dobozra írd rá, hogy mi van benne! Persze nem tételesen, csak nagyjából.

Hát nagyjából ennyi!

2018. dec. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ruhák mehetnek vastagabb műanyag zsákba, törékeny dolgokat csomagold be újságpapírba és dobozold be őket, könyvek szintén mehetnek karton dobozba, de ezeknek vastagon ragaszd le az alját, nehogy szétnyíljon.

Mi kb. 50x50-es dobozokban pakoltunk. Kérdezd meg boltoknál, hogy van-e nekik.

2018. dec. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy jótanács: Ellenőrizd a dobozok súlyát! A feleségem fellelkesült, hogy milyen sok könyv fér egy dobozba, azt 4 felé kellett szétpakolni, hogy mozdítani lehessen :D

Valóban jó, ha ráírod a dobozokra atartalmát: Törékeny! Konyha, vagy fürdőszoba vagy könyvek stb, akkor könnyebb bedobni a helyére, tudod, hogy pakolhatsz-e rá.

Ruhának lehet venni porszívóval levákumozható zsákokat. Baromi jó, nagyon kis helyet foglalnak így, súlyra itt is figyelni kell.

A bútorok sarkait kartonozzátok le, ne sajnáljátok az anyagot, mert könnyű leütni a sarkokat.

2018. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ikeában árulnak költöztető dobozokat, ha nem akarsz áruházaknál kuncsorogni, vagy nem adnak olyat, ami jó.

30 kilóig terhelhetők, mi azokkal költöztünk.


Könyvek mellé mindig valami könnyű is került a tetejére, minden dobozt igyekeztem színültig rakni, de 15-20 kilónál egyik se volt több, hogy emelni lehessen. Ha van konyhai mérleg, vagy legalább személymérleg, akkor hozzávetőlegesen tudsz mérni, én pl. a könyvkupacokat mértem, hogy egyenletesen lehessen szétosztani. :)


Törékeny mellé nem került nehéz, viszont nem csak papírba csomagoltam, a hézagokat kitömtem ruhákkal, zoknikkal, stb., hogy minél kevésbé tudjanak koccanni és elmozdulni.


Praktikusan érdemes a legnagyobb, legnehezebb dolgokkal kezdeni (könyvek), illetve amik mondjuk eleve dobozban vannak tárolva, mert azokat könnyű rendezni. A ruhákat meg a legvégére hagyni fent említett okokból, azokkal tudsz minden dobozt kitömni, hogy tele legyen. A maradék ruha erős szemeteszsákokba is mehet.

Ami még szempont lehet: érdemes színültig rakni minden dobozt, hiszen a pakolászás során egymásra kerülnek, ha valamelyik félig üres marad, akkor összerogyhat a többi doboz súlya alatt. Minden dobozra minden oldalról írd rá, hogy mi van benne (könyvek, konyhai, apró cuccok, stb.), ami törékeny, arra nagy betűkkel írd rá azt is egy nyíl kíséretében, hogy ne állítsák fejre.

Érdemes néhány cipősdobozt is beszerezni, a polcokról az aprócuccok, fiókból a mindenféle stb, azokat úgyis csak összehányod, ha külön kisdobozokba kerülnek, és utána azok kerülnek a költözős dobozokba, akkor kipakolásnál is könnyebb lesz rendszerezni.

Én pl. simán teleraktam a szennyeskosarat meg a megtisztított szemetest is cuccokkal, azok mindenféleképpen nagy helyet foglalnak magukban, így ennyivel is kevesebb doboz kellett.

2018. dec. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dolgoknak kisebb dobozok kellenek. Azzal kezdd a pakolást ami nem napi használatú. Pl. könyvek, nyári ruhák, cipők. Az erős nylon zsákok is hasznosak.

Dobozokat ismerősöktől boltoklól lehet szerezni. A munkahelyeden is megkérdezheted. Ha nagyobb cégnél dolgozol az informatikusoknak szokott lenni dobozuk amiben a számitógépek jönnek. Én ilyenekben költöztem.

2018. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Nekem sok a fiókos komódom, abból ki sem kell pakolni, hanem közbe kell ragasztózni vagy sztreccs fóliázni, és lehet úgy költöztetni. Nylonzacskóban a legjobb a ruhaneműt, s személyautóval. A személyes holmit mindig személyautóval visszük, és nem adjuk oda másnak, nem a bútoroskocsival.
2018. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
* körbe kell ragasztózni.
2018. dec. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
A legjobb a banános doboz, én a Sparban kéregettem és szívesen adtak.
2018. dec. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
6- Az a legborzasztóbb dolog, mikor egy rohadt nehéz szekrénnyel kell forgolódni és még arra is lusták, hogy kipakolják. Meg mikor gurul-borul össze-vissza benne minden... Persze nem 45x45-ös fehérneműsről beszélek.
2018. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat!❤
2018. dec. 6. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!