Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Olyat lehet legálisan, hogy a...

Olyat lehet legálisan, hogy a szomszéd szennyvízcsöve a mi telkünkön menjen át, és a mi szennyvízaknánkra csatlakozzon?

Figyelt kérdés
A hátsó kertszomszédunk akar majd tavasszal építkezni, de a fő szennyvízelvezető cső kiépítése az ő bejáratuk felöl nagyon sokba kerülne, de szennyvíz derítőt se nagyon szívesen építene,csak ha muszáj. De nekem ez az ötlet nagyon nem tetszik, hogy a mi telkünk fel legyen túrva, vagy 30-40 méter hosszan. Meg az is fura lenne, hogy az ő csövük menne át a mi telkünkön. Azt hiszem valaki tanécsolta nekik, és mondta, hogy ilyet szoktak csinálni. De én ezt nem akarom elhinni. Adna pénzt érte, meg minden, korrekt ember, de ez elég fura nekem.

2018. dec. 7. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Semmi nem kötelezz, hogy megengedd neki. Azért is akarja így, mert neki nem kell akkor szennyvízdíjat fizetnie.


Egyébként én nem engedném meg, hogy hozzánk csatlakozzon.

2018. dec. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Úgy hívják szolgalmi jog.

Tőled függ, hogy hozzájárulsz-e vagy nem.

Szerződést kell kötni, és a szolgalmi jogot bejegyzik a tulajdoni lapra.

Ja és pénzt is kérhetsz a hozzájárulásodért. ( azon felül, hogy az ő költségén kell helyreállítani a felásott telked )

Ha mégis beleegyezel keress meg egy jogászt aki pontosan elmondja a részleteket, hogy mivel jár egy ilyen szerződés.

2018. dec. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Én nem mennék bele, az én derítőmet csak ne töltögesse senki, azonkívül eladásnál is hátrányos, ha ilyesmik vannak.

Nálunk a kút közös, jópár méter csővel, a szivattyúval s a vízházzal, de legalább a villanyt mindenki külön fizeti hozzá.


A szippantás nem olcsó és elég hamar megtelhet egy derítő, akár még az is, ami valamelyest szivárog, pláne, hogy két ház töltené. De a telek feltúrása sem vonz engem sem, finoman szólva, még a saját érdekemben is meggondolnám, a szomszédnak esélye sincs.

2018. dec. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ilyenbe ne menj bele. Csak gondot okozhat.
2018. dec. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Mivel csökkenti az ingatlan értékét kizárólag pénz ellenében fogadható el a szomszéd ötlete (bár én sok sok pénzért sem mennék bele)
2018. dec. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem világos, hogy a te emésztődbe akar betelepedni, vagy a központi csatornába akar rajtad keresztül becsatlakozni?

Mert az első variációt biztos, hogy nem engedném semmi pénzért.

A második lehetőség, a csatorna viszont nem szabadon választott kategória, az csatornázási terv alapján készül és ha másképp nem megoldható, akkor létezik úgymond "tűrési kötelezettség", ahogy a villanyvezetékeknek is.

2018. dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok és még egy gondolat:

Ha a központi csatornára akar csatlakozni, az havi viszonylatban nem jelent neked semmi pluszt, mert a szennyvizet az általa, vízórával mért vízmennyiségből számítják ki.

A derítő az már más, ahogy előbb is írtam, azt ne engedd!

2018. dec. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Amikor megvette a telket és elhatározta, hogy ott fog építkezni, akkor ezzel a költséggel is számolnia kellett.

Most rajtad akar spórolni.

Amennyi pénzt adna, azt inkább költse arra, hogy ne a te telkeden menjen át a cső.

Most felássák a telkedet és ha lesz egy csőtörés, akkor újra felássák és te már semmit sem tehetsz, hiszen kifizetted és köteles leszel eltűrni.

És annyiszor ássák fel a telkeden a földet, ahányszor akarják. Ha haragos szomszéd lesz, akár évente.

Ne felejtsd el, hogy nem biztos, hogy mindig ő marad a tulajdonos, ha eladják valami kötekedő embernek, mit csinálsz?

De ha te eladod, mennyivel fog kevesebbet érni a házad,ha ilyen jellegű kötelezettsége van a tulajdonosnak?

2018. dec. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%

Majd a szolgáltató eldönti merre fog menni a kért szennyvíz csatorna .Ezt is terveztetni kell,előzőleg már írták .

Ha a szolgáltatónak a telked alatt lenne célszerű a szennyvíz csövet elvezetni,pl a hálózatba bekötés miatt is,bizony nem tudsz tenni semmit sem .Mert vannak közműre szóló törvényi előirások is .A szolgalmi jogot is ráterhelik a telkedre .Ilyenkor már a ráfordított anyagi költséget is figyelembe veszik .

Mivel van csatorna hálózat a közelben,derítőre nem is kapna engedély .Ez is engedély köteles .

Belső telek lévén ,ugyan ez volt nálunk is.

A szomszéd perre vitte az ügyet,elmentünk a legfelső bíróságig.Nem nyert,az összes bírósági költséget fizette,még az utazási költségeinket is,a szolgalmi jogot meg bejegyezték a telkére .

Az árok ásásával okozott kisebb károkat kifizettük,eredeti állapotára vissza állitottuk a telkét .

Azóta is ott folyik a szennyvíz,a telke használatában meg semmilyen formában nincs korlátozva .

Hát itt a lényeg,a földben elvezetett cső miben korlátozná a telke használatában .Nem tudott rá olyan érvet mondani,amit bízonyitani is tudott volna .

Természetesen a jó szomszédból haragos lett .

2018. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!