Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes vegyestüzelésű kazánna...

Érdemes vegyestüzelésű kazánnal fűteni?

Figyelt kérdés
Egy 1990-ben elkészült ház, ami 140 négyzetméteres, b30 tégla, teschauer ablakok, 10 centis tetőtéri szigetelés. 2 kazánnal fa és gáz, gravitációs keringetéssel, radal radiatorokkal, a gázt szobatermosztát kapcsolgatja, 20 fokon van . Most gázzal fűtök, de filózom, hogy jövőre megpróbálnám fával. Érdemes lehet vajon? Annyiban sztem előnyös, hogy sose hidegek a radiátorok, legalábbis amikor vettem a házat 2012 februárjában, nagyon kellemes idő volt bent reggel is, pedig kemény fagyok voltak, az előző tulaj hagyott egy kis fát, így akkor fával fűtöttem. Olcsóbb a fa?
2018. dec. 8. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

érdemes


ha nem vagy lusta táplálni a vegyes kazánt.

főleg akkor érdemes ha occón tudsz tüzifához jutni...:)


Sokaknak van a családi házban a gátkazán melett a vegyes tüzelésű is.

Pl: egy nagy kertel rendelkező háznál mindíg akad mit elégetni.... gallyak, ágak avar stb...

2018. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem olcsóbb , macerásabb külön kell tárolni nem lehet szabályozni . Felfűtőd 100 fokra és bent 24 - 27 fok van reggelre meg lehűl 15re . A hamut mindig el kell kotorni a kazán szennyeződik .
2018. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy bíztos fűtési módszer.Lehet több napos gázhiány,akinek csak ez a lehetősége van ,az mivel fűt ?

Párosulhat ez villany problémával is. A kazánnál legalább a kezem megtudom ekkor is melegíteni .

2018. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Felfűtőd 100 fokra és bent 24 - 27 fok van reggelre meg lehűl 15re ."


Ezt nem tudom minek irtad, ez ugyanis nem a vegyestuzelesi rendszernek, hanem a haz szigetelesenek a problemaja. Egy jol (ma mar a minimum kovetelmenyeknek megfeleloen) szigetelt hazban ha este 10 orakor csinalsz 22 fokot, akkor reggel 6-ra nem szabad hogy 18 fok ala essen a homerseklet. Ha megis, az a szigeteles hianyossagat jelenti. Az meg amit te irtal, hogy 27 fokrol 15-re csokken a homerseklet reggelre, az meg mar kb. a szigeteles hianyat jelenti.

Teny, hogy a vegyes macerasabb, mint a gaz, de van sok ember, aki meg akkor is szivesebben fut faval, ha amugy a gaz is be van vezetve. Nagyapam is ilyen, 85 evesen, meg apam is, meg en is. Kerdezo is lehet ilyen, ki kell probalni egy idenyt vegyessel, az alatt ugyis kiderul minden nyugje-baja. Ha nem tetszik, meg mindig ott van a gaz.

2018. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Kizárólag akkor érheti meg ha köbméterre tudsz vásárolni erdészettől. Olcsóbban puha vagy félkemény fát. És ezt magad feldolgozod. Fűrészeled hasítod. Ez még egy hét munka két embernek. Szerintem minden más esetben a gáz jobb. Ha a vegyes mellé teszel egy puffertartályt még tovább spórolhatsz. Én így tüzelek fával. És kis biztonságérzetet ad hogy kifizetem egy összegben és levan a gond. Nincs meglepetés végelszámoló gázszámla. De ha nem így veszed ahogy írtam nem éri meg kínlódni vele
2018. dec. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem írtam, de igen, én dolgoznám fel, fűrész, balta, stb. vannak. S igen a közeli erdészettől venném.
2018. dec. 8. 22:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá annyira, de úgy tudom, hogy a gravitációs rendszerhez nem lehet puffert rakni.
2018. dec. 8. 22:30
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Puffert a kazán mellé kell szereltetni. Minden csak pénz és szakember kérdése. Mi nyáron csináltattunk központi fűtést puffertartályal. Nagyon jó. Termosztát vezérli a rendszert mindig annyi a hőfok amire be van állítva. De ehhez kell a vegyestűtelésű kazán,két szivatyú, mágnesszelep,csőtermosztátok.
2018. dec. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Miért ne lehetne? Max kell egy keringető szivattyú.
2018. dec. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Ne hidd el, ha bárki azt írja, hogy olcsóbb fával.

Ha rönkben veszed erdészettől, és te dolgozod fel, akkor kb. annyiba fog kerülni, mint a gáz.

Nyilván nagyon kellemes idő volt bent, amikor fával fűtöttél, mert a gáz az leáll, amikor elérte a beállított hőmérsékletet, a fa pedig nem áll le, ha elzárod a levegőt, akkor is fűt. Gázzal mondjuk mindig 20-21 között lesz a hőmérséklet, fával meg felmegy néha 25-re is, ez nyilván melegebb. De a gázt is fel tudod tekerni 25-re, és akkor azzal is jó meleg lesz.

Nekem is van a rendszerben cirkó is meg vegyes kazán is, és két egymás utáni, kb. egyforma télen kipróbáltam a kettőt.

Akkor még hasított fát vettem olcsóbban, mint ahogy te most rönköt tudsz venni, és nekem akkor került ugyanannyiba a két telem, a fás és a gázos. De a gáz drágább volt, mint most.

Ha egy komolyabb, legalább 1 m3-es puffert teszel a rendszerbe, akkor meg tudod emelni a rendszer hatásfokát, és olcsóbb leszel egy kicsivel fával, mint gázzal.

A "hozzáértők" számításának nem kell bedőlni, akik kétoldalú tapasztalat nélkül számolgatják, hogy drága lenne a gáz náluk. Mivel a fatüzelés hatásfokát teljes terhelésre adják meg, te meg gyakran olyankor is fűtesz, amikor kint 0 foknál melegebb van, vagyis a levegő lezárásával lerontod a hatásfokot. Aztán néha a szükségesnél melegebb van, máskor meg hidegebb, vagyis az átlagárat nem nagyon nyomja meg, de a gázzal is meg tudod azt csinálni, hogy hol feltekered, hol le.

Nagyon jónak kell lenni annak a rendszernek, ami a fában lévő MJ-ból ki tudja hozni az 50 %-ot puffer nélkül. A gázkazán ezzel szemben nagyjából hozza a megadott hatásfokot.


Olvass vissza itt az oldalon, szinte mindenki azt szokta írni az utóbbi pár évben, mint én. Csak most már páran mást írtak, és ellenvéleményt a többiek nem mernek írni, mert nem akarják, hogy őket is lepontozzák, mint engem fognak most valószínűleg.

Az 15-20 évvel ezelőtt volt, amikor még feléért lehetett fát venni, a gáz meg drágább volt, hogy a fatüzelés megérte.

2018. dec. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!