Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudok nagyon régi...

Hogyan tudok nagyon régi könyvet megszabadítani a penésztől/megtisztítani, hogy tovább ne sérüljön?

Figyelt kérdés
Találtam a padláson egy 1872-es Károli bibliát. Sajnos tiszta penész az egész. Nagyon szeretném megmenteni, hogyan, mivel tudnám megtisztítani?
2010. jún. 27. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem add oda restaurátornak. Ezeket a könyveket elég érdekes és különböző anyagokkal/ra nyomtatták, sosem lehet tudni, mivel teszel kárt benne. De a restaurátornak ez a szakmája, ha nem is csináltatod meg vele, tippet tud adni. Persze próbálkozhatsz házi szerekkel is, csak elképzelhető, hogy akkor mondjuk eltűnik az írás belőle :)
2010. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
szakemberhez kellene vinni
2010. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tuti kiraknám kicsit a napra (már ha épp erősen süt), hogy kiszáradjon.
2010. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Restaurátorhoz kell vinni, nehogy házilag próbáld kipofozni, mert örökre tönkreteheted!
2010. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!