Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet azzal kezdeni valamit,...

Lehet azzal kezdeni valamit, hogy nagy belmagasságú lakásban a felső részbe megy a meleg?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy mennyire durva ez, hogy felálltam véletlen egy asztalra. És tök meleg volt ott. Lent meg kicsit fázok is. Abszurd :D Tudok ezzel bármit csinálni. Valami légmozgást kelteni vagy nem tudom. A tippem az, hogy reménytelen, de hátha.

2018. dec. 11. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Fizika.


Ventilátor.

2018. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs galéria vagy egyéb a magasban, akkor álmennyezet. Teljesen természetes, amit tapasztalsz.


Lehet, hogy ventivel is lehet valamit csinálni, de erről nulla tudásom van.

2018. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj a ventivel, hogy keringeti a levegőt - épp ez a dolga ugye. Emlékszel, nyáron mennyivel könnyebb volt elviselni a hőséget, ha legalább egy pici szellő volt? És hogy ősszel mennyit tud rontani az ember hőérzetén egy kis szél? Sajnos a ventilátor ugyanezt okozza.


(Hőtárolós villanykályháink vannak, azokban beépítve van a ventilátor, meleg levegőt fújnak ki. Ha nem közvetlen előtte ülök, érezhető a légmozgás okozta hűvösség.)

2018. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ahogy leírták: ventilátor vagy álmennyezet. Ha nem használod semmire a 2,5 m feletti teret, akkor ha ott még legalább 2 m magasság van, akkor érdemes álmennyezetet csinálni.
2018. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az álmennyezet cserébe elvenné az egész szoba terét. Meg ronda is lenne az ablakoknál, mert azok is nagyon magasra mennek fel. Esetleg egy fél métert lehetne szépen levenni a tetejéből. Mondjuk annak lehet lenne értelme. Csak végül is az is pénz. Meg ha többet fűtök az is.


Lehet amúgy valami klíma lenne jó akkor már kiegészítő fűtésnek, meg nyáron is használható lenne és akkor azzal meglehetne mozgatni a levegőt. Ez hülyeség?

2018. dec. 11. 22:14
 6/16 anonim ***** válasza:
A fizika törvénye, hogy a meleg mindig felfelé száll, a hideg pedig lefelé, éppen ezért nem jó a túl nagy belmagasság! Magyarországon padlótól a plafonig 2,6 méter az átlagos belmagasság, ennél nem is érdemes nagyobbra tervezni, pont ezért. Én is pont az álmennyezetet akartam javasolni, néhány éve egy ismerősömék ugyanezt a problémát oldották meg vele, és tökéletesen bevállt nekik!
2018. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jó, nyilván nem az emberre kell irányulnia a ventinek, az valóban kontraproduktív lehet. Viszont így, hogy nem opció az álmennyezet (tartottam tőle, részben pont az ablakok miatt), jobb ötletem nincs... De csak úgy elhelyezni random 1-2 ventit nem hinném, hogy sokat segítene, ehhez valami komoly megoldás kellene, de lehet, hogy ilyen nem létezik még valamiért. Én sosem hallottam ilyen levegőkeringetésről nagy belmagasságú házaknál. Pedig tényleg elég rossz, hogy fent van a meleg és lent fázik az ember...
2018. dec. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Ezeket a nagy belmagasságú lakásokat tehetős nagypolgároknak építették.

Az nem a lakás hibája, hogy mára csóró kispolgárok lakják.

Két megoldás létezik: fűtsetek jobban, akkor lejjebb is melegebb lesz.

Avagy költözzél fel az asztalra.

2018. dec. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 iq huszár is megjött :D
2018. dec. 12. 23:10
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm, hogy a hozzászólásoddal pontosan megerősítetted a feltételezésemet,

hogy csóringer kispolgárok laknak ilyenekben manapság.

Az IQ-t meg végképpen nem emlegetnék a helyedben, aki arról ír ki kérdést, hogy miért "lakásban a felső részbe megy a meleg?" !!

2018. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!