Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » CSOK-os kerdes! Valaki, aki...

CSOK-os kerdes! Valaki, aki ert hozza, segitene?

Figyelt kérdés

Nem egeszen vilagos, hogy most akkor mire is lehet megigenyelni a CSOK-ot.


Elso kerdes:

Van egy csaladi hazunk, ami nem az en nevemen, hanem nagymamam neven van, de itt elek es ide vagyok bejelentve. Ha nem az en tulajdonomban van a ingatlan, csak bejelentve vagyok oda, akkor megigenyelhetem?


Masodik kerdes:

Ennek a haznak van egy also szintje, ami nincsen befejezve, szoval, csak felkesz allapotban van. Ennek a szintnek a befejezesere is meg lehet igenyelni?


Ha az elso kerdesre nem a valasz, akkor a masodik kerdes nyilvan ertelmet veszti.



Koszonom a valaszokat!



2018. dec. 16. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak saját ingatlanra lehet felvenni.
2018. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, de azért gyerek se ártana hozzá, minimum 1 db.
2018. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nagymama házában nincs tulajdonrészetek, mindegy, hova vagytok bejelentve, csokra tudsz másik használt vagy új lakást venni, persze kellő önerő és a vállalt/meglévő gyerekek függvényében. Viszont a nagyi házát nem veheted meg. Az sem lenne baj, ha max 50% tulajdonrészig lenne a neveden lakás, akkor is működne a csok.


Az alsó szint befejezésére nem igényelheted a csokot, csak bővítésre.

2018. dec. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!