Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az emberek hogyhogy nem...

Az emberek hogyhogy nem fulladnak meg télen?

Figyelt kérdés
Sokan vannak akik télen is havonta egyszer ha kinyitják az ablakot, de azt pár köbméter levegőt órák/napok alatt elszívják a lakásból. Az ablakok és ajtók sem levegőznek mint régen.
2018. dec. 17. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A lakasbol azert csak kijarnak legalabb naponta.

Es lehet jobban szigetelnek a mostani ablakok, de akkor sem 100%-ban. Plusz konyhaban vagy spajzban van szellozo is.

2018. dec. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én pl. minden reggel kb öt percre kiszellőztetek.

A levegő cserélődik, de a falak nem hűlnek ki.

2018. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Amiatt nem fulladnak mert, mert elfelejtettél számolni.

Ha egy szoba 5x4 méteres, és 2,5 m a belmagassága, akkor 50 m3 levegő van benne. Azaz 50 ezer liter. Ha sportoló vagy, és fejlett tüdőd van, legyen mondjuk 5 literes. Ebből egy sima spontán légvétel 1 literes. Számold már ki meddig szipákolhatnád, ha 1 légvétel közben a levegő oxigéntartalma 21%-ról 16%-ra csökken. (Különben nem lenne jó mesterséges lélegeztetésre...)

2018. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy képben legyél, egy kulcslyukon egy átlagos szoba levegője 4-5 óra alatt kicserélődik. Ahol gondot okoz a légcsere, az a passzív-ház, mert szinte hermetikus(még a konnektorok, kapcsolók dobozait is kitömítik), de ott gondoskodnak a folyamatos gépi szellőzésről.
2018. dec. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Megfulladnak, gyakoriak ilyenkor a szén-monoxid-mérgezések a rosszul fűtött házakban, mert a sok barom nem szellőztet azzal a jelszóval, hogy "hideeeeg vaaaan, nem az utcát fűtjük!" Különösen igaz ez olyan háztartásokban, ahol légmentesen záró műanyag nyílászárókra váltottak a régi, huzatos, de legalább alapvető légcserét biztosító ablakokról. De aki a modernebb fűtési megoldásoknak köszönhetően nem fullad meg, az is oxigénhiányos üzemmódban vegetál egész télen.
2018. dec. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Én sose értettem ezt hogy nem szellőztetünk mert bejön a hideg. Inkább az áporodott szagban ülnek.
2018. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fulladáshoz elég sok kell, de jártam olyan házban, ahol nem is lehetett rendesen szellőztetni, mert alig volt ablak, alapvető lehetett az elején, hogy NE építsék be a folyosót, de beépítették, valami efféle. Na ott iszonyú volt a levegő. Van, aki bírja az ilyesmit.

Én sem fulladok meg, ha a fejemre rakott takaróval alszom, bár gondolom, néha lemocorgom olyankor is.


Normál házban van légcsere az ablakon át, ha nem is elégséges. S ha kimegy az ember, akkor is jön be némi levegő.

Nekem passzívház ablakaim vannak s bár bent maradva az még nem mindig tűnik fel, ha egy nap kimarad a szellőztetésben (extrém ritka, de néha összejön), azért elég nagy gondok lennének tartósabban... Csak mert akad annyi oxigén, hogy kis aktivitás mellett működjünk valahogy, távol esik az ideálistól a helyzet.

2018. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!