Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a bojler vízkövesedik,...

Ha a bojler vízkövesedik, akkor a tartály belseje is szokott, vagy csak a fűtőbetét?

Figyelt kérdés
2018. dec. 21. 04:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
A vízkő mindenre rárakódik.
2018. dec. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Főleg a fűtőbetét. A tartály fala nem szokott. Van benne egy anód, ami akadályozza a vízkő lerakódását, így főleg az alján gyűlik össze.
2018. dec. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

De jó, hogy ezt kiírtad, éppen a napokban gondolkoztam ezen!

2-es!

És akkor ez az anód miért hagyja a fűtőszálat bevízkövesedni?

2018. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ekkora baromságokat már rég olvastam.



https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztar..

2018. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#4

Melyik része a baromság? Nem kötözködni akarok, csak tanulni.

2018. dec. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért vízkövesedik a fűtőbetét, mert a változó keménységet okozó karbonátok a meleg hatására csapódnak ki, rakódnak le.

A bojler fala nem elég meleg ehhez.

(másik oka a vízkő lerakódásának a wikipédián ingyenesen elérhető)


Aki szedett már szét bojlert az láthatta, hogy a tartály falán elhanyagolható mennyiségű vízkő van.



A bojlerben az ANÓD az a vas tartály rozsdásodását (korrózióját) előzi meg.

A magnézium korrodálódik könnyebben/hamarabb, amíg van addig a vas ép marad.

Semmi köze a vízkő lerakódásához.



de ezermillió oldalon van ez leírva...

2018. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#6

Köszönöm!

Biztos igazad van és nekem nem elég a tudásom ehhez, de nekem a hideg vizes pohár is vízkövesedik, ha mondjuk valami növényt gyökereztetek benne és huzamosan áll benne a víz.

Szóval, elfogadom amit mondasz, hogy a bojler fala nem vízkövesedik, de megérteni még így sem sikerült az okát, de ez nyilván nem a te hibád!

2018. dec. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A pohár azért vízkövesedik, mert a víz elpárolog, a benne oldott sók maradnak és lerakódnak.
2018. dec. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

De még akkor is válik ki vízkő, ha csökken a vízben oldott szén-dioxid mennyisége...


Így keletkeznek pl a cseppkövek is.

2018. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kíváncsiságból lekaptam a kilyukadt bojler alját, és tényleg azt láttam, hogy a tartály belseje fémtiszta, viszont a fűtőszál alja körül legalább fél liter vízkő van. (A negyedszázad alatt még nem volt szétszedve egyébként.)

Viszont ezt furcsának találtam, azért kérdeztem, mivel régebben már hallottam többször ismerősöket arról beszélgetni, hogy hogy kell vízkőteleníteni a bojler belsejét. Nem tudom akkor, hogy náluk mitől lett vízköves.

2018. dec. 21. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!