Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kéményes vagy kémény nélküli...

Kéményes vagy kémény nélküli gázbojler legyen inkább?

Figyelt kérdés
Családi ház fürdőjében lenne, aminek szellőzöttsége eléggé jó, szellőző kémény, az ablak szigetelés nélküli, tehát jónak mondható, van egy külön kémény is itt. Tudomásom szerint van kémény nélküli, van kéményes, s van zárt rendszerű parapetes is. Egy ismerősöm mondta, hogy kivezetés nélküli a legjobb hatásfok szempontjából, mivel a kéményesen rengeteg hő kimegy. Én szerintem meg a parapetes lenne jó, ha létezik egyáltalán ilyen, hiszen egyrészt nem kapnék mérgezést, másrészt ebből következően az ablakot is nyugodtan be lehetne tömíteni.
2018. dec. 21. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk a fürdőszobában van a cirkó, ami fűt és használati melegvizet állít elő. Az ablakból ki van szedve a szigetelés, ott jön be a levegő, a füst kéményen megy ki. Ha előre gondolkozunk, tuti nem így csináljuk, elég huzatos lett így a helyiség.


A te eseted kicsit enyhébb, mivel - ha jól értem - csak használati melegvizet állít elő a készülék. De szerintem a huzat miatt a zárt rendszeres a tuti. Igen, megy ki a kéményen valamennyi meleg, de cserébe az ablakon nem jön be a hideg és nem a huzatban ülsz. Meg amúgy az égéstermékek se túl egészségesek, még ha nem is vészesen károsak.

2018. dec. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Ha szigorúan vesszük ugye engedélyeztetés nélkül semmit se tehetsz. Olyat meg pláne nem rakhatsz a fürdőszobába ami a helység levegőjét használja. Gyanítom csak teljes zárt gázbojlert tehetsz ami kintről szívja magának a levegőt és ugyanott nyomja ki az égésterméket. Egyébként is csak ez a teljesen biztonságos. Tíz éve építkeztem. Egy spájzba raktam be az átfojós bojlert. Kivezettem a tetőn kívülre a kéményt. Nyitott bojler volt. Már az se volt szabályos.
2018. dec. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem fog menni,nagyon megszigorodtak a szabályok .
2018. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem a zártégésterű lenne a legjobb, de lehet a vége egy villanybojler lesz éjszakai árammal.
2018. dec. 22. 17:37
 5/5 A kérdező kommentje:
Pontosabban vezérelt árammal, bár az se 2 fillér lesz.
2018. dec. 22. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!