Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom ellenőrizni,...

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy kik vannak bejelentkezve a lakásomba?

Figyelt kérdés

2018. dec. 24. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatnál.
2018. dec. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, önkormányzat => lakcímnyilvántartó.
2018. dec. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kormányablakban megnézte az ügyintéző, mert két évvel az eladás után az előző lakónak érkeztek friss hitel-levelek. Nem volt már az én cìmemre bejelentkezve, de valószìnűleg nem adta le a régit,és azt használta hitelfelvételhez.

Tulajdoni lapot vigyél!

2018. dec. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kormányhivatal-okmanyiroda. Nekem oda kellett mennem. 1 évvel a házvásárlásunk után jött egy pasi, aki az utcáról fényképezgette az ingatlant. Kimentem, hogy ugyanmá mit akar. Azt mondta ő xy, aki a végrehajtó irodából jött mert az egyik itt lakónak a tarzozását akarják behajtani. Kedves volt. Azt mondta mielőbb vetessem le az előző tulaj lakcímét a házról, mert ebből bajunk lehet. Másnap bementem, vittem a papírokat, hivatalból kijelentették a háunkból.
2018. dec. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Budai válasza:
43%

4-re: Ez ott sántít, hogy attól, hogy valaki a te lakásodba van bejelentkezve, attól a végrehajtónak semmi köze a lakáshoz, ha az telekkönyvileg a te tulajdonodban van.

Ha egy bérlőnek van tartozása akkor a te lakásodat foglalhatják? Ezt te sem gondolod komolyan.

2018. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

A házhoz tényleg nincs köze, de ha ott lakna az adós, akkor az ingóságait foglalhatná, vihetné. És neked kell magyarázkodnod, hogy tényleg nem lakik itt.

Én egy idő után levéltitok ide vagy oda, felbontogattam a leveleket (Provident, Cofidis), és ìrtam nekik, hogy ne az én cìmemre küldjék a leveleket.

Érdemes megkérdezni házvásárlás után, hogy ki van bejelentve, és rendezni a helyzetet. A tulajdonos kirakhat onnan bárkit a beleegyezése nélkül.

2018. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Budai! Nem tudom mi sántít. Én valahogy szó szetint besz.rtam. Valahogy nem abba gondoltam bele, hogy ok, a mi háunk, hanem hogy hogy magyarázom ki, hogy mondjuk a tv, a bútorok meg minden nem az övé? Szerintem ezt jobb mielőtt letisztázni.
2018. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves Budai! Láttam én már egy-két dolgot ebben az életben és csak azt tudom mondani, mielőbb le kell zárni a zavaros ügyeket! Embertársaink véletlenül is meg direkt is tudnak meglepetést okozni. Senkinek sem hiányzik, hogy kellemetlen helyzetbe kerüljön, aztán jöhet a magyarázkodás, meg a védekezés. Ez mind felesleges energiapazarlás, ami egy egyszerű lépéssel megelőzhető.
2019. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!