Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Utálom a panelt, hogy lehet...

Utálom a panelt, hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés

Először is, nem szeretnék senkit sem megbántani a kérdésemmel. Azt is tudom, hogy ma borzasztó nehéz lakáshoz jutni, a magas árak miatt és a bérleti árak is az egekben vannak.

Párommal néhány éve vettünk lakást egy panel épületben. Azelőtt soha nem laktunk ilyenben, mindketten családi házból költöztünk, ő mégis jobban viseli. Előbb-utóbb tovább akarunk lépni innen, de sajnos még nem látszik, mikor lenne rá alkalom.


Engem nagyon megvisel minden, ami egy panellel jár és nem bírom már elviselni!

MINDENT hallani a szomszédok felül, már beszéltünk velük, nem lehet mit kezdeni velük. Legfeljebb költözzünk el, ezt ők mondták, de nincs még rá lehetőségünk. Hangosak, a röhögés, nyerítés, széktologatás, sze*elés, minden áthallatszik, ha leejtenek valamit éjjel, felriadunk mindenre. Jön,megy egész nap a házban a lift, az is remegteti a falakat! Nyáron hőség van, nyitott ablaknál nem lehet aludni, mert hallatszik be a forgalom zaja. Allergiásak lettünk a porra, annyira koszos a levegő (azelőtt nem bent laktunk városban).


Nem akarok megbántani senkit, de teljesen ki vagyok készülve ettől. Pár évig tervezünk itt, de nem bírom már idegekkel a fentieket, aludni sem tudok rendesen se a szomszédoktól, se a forgalomtól kint, se a lifttől.

Hogyan tudnám elviselni ezt az időszakot? Tudom, örüljek, hogy van hol laknunk, nagyon örülök neki és hálás vagyok a szerencsénknek, de közben ki is készít, hogy nem tudok pihenni az otthonomban, mert hallani mindent, meg már megbetegített a ház.

Költözni nagyon ostoba döntés lenne, nem találnánk ilyet mert munkahely szempontjából nagyon jó helyen van.

Páromat ezek nem zavarják, nagyon jó a természete.

Valami ötletetek van, hogyan viselhetném jobban el?



2018. dec. 27. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Volt csajom megcsináltatta. Után olyan lett a lakása, hogy volt amikor a gázpisztolyomat ott próbáltam ki, és semmi hang nem ment ki.

2018. dec. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mióta vettétek a lakást? Ha már legalább 5 éve, akkor adómentesen lehet eladni, ebbe pedig az egész év beleszámít abból az évből is, amikor megvettétek, mindegy hogy melyik hónapban volt! Az árából pedig a város külső részein vagy máshol tudtok venni családi házat, nem lehetetlen olyan helyen, ahonnét gyorsan megoldható a munkábajárás! Ráadásul ha olcsóbban tudtok venni, mint amennyiért eladjátok a lakást, akkor még illetéket sem kell fizetni! Addig is támogatom én is a hangszigetelés ötletét, nemcsak nektek lesz sokkal elviselhetőbb, de ezáltal a lakás értékét is növeli!
2018. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
*Mióta - bocs: mikor
2018. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Ne sírdogálj bakker, költözz el.

Szegénykém, de /nem!/ sajnállak.

2018. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Add el! Ha 5 éven belül vetted, akkor add ki és az összegből bérlelj olyat, amiben tudsz élni.
2018. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Crisopher ***** válasza:
78%
Nem a legopcionálisabb, de mindenképpen a legjobb megoldás alváshoz: füldugó. Patikákban kb 100 Ft-ért már lehet kapni. Elég jól szűri a zajt. Én mindig használtam, ha olyan helyen aludtam, ami zajos volt. Egy teljesen jó megoldás addig, amíg ott éltek. A nap többi szakaszában persze nem veszed hasznát, de ki tudod magad aludni, és ez rengeteget számít.
2019. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 5. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!