Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » FA tégla brikett 3 hétig...

FA tégla brikett 3 hétig teljesen jól égett. Szinte semmi hamu nem maradt után. Majd gondolt egyet és rengeteg hamu maradt utána. Benedvesedhetet? Féltető alatt tárolom

Figyelt kérdés
2019. jan. 3. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsomagoltad az eredeti nejlon zsákból?
2019. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. Ezért nem is értem mi lett a probléma. Szakadások azért vannak rajta de nem gondolom, hogy ennyitől nedvesedne. Már kéményt, kandallót is teljesen kitisztítottam. 2 kandalló a is ezzel fűtök és mindegyikbe ez lett a probléma
2019. jan. 3. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különös nem történt vele, csak más fából készült, mint a többi. A fafeldolgozóhoz új fűrészpor érkezett, azt kezdték használni. Az is lehet, hogy amikor csomagolták, új helyről kezdték szedni a brikettet. Eddig szerencséd volt.
2019. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a #3-as válaszolóhoz. Nyilván a fa nedvességtartalma nem befolyásolja azt, hogy mennyi hamu marad utána, mert a gőz a kéményen eltávozik, szóval csak fűtőértékben jelentkezne a benedvesedés, hogy ugyanolyan meleg előállításához több brikettre lenne szükség.

Az, hogy több hamu képződik, egyértelműen az alapanyag minőségének megváltozását jelzi. Ugyanolyan alakúra van préselve a brikett, de más fából van ...

2019. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2019. jan. 3. 15:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó esetben nem kéreg meg por.
2019. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Továbbá: ugyanúgy tüzelsz most is, mint eddig? Nem lehet, hogy teljesen lezárod a levegőt, és ezért nem tud elégni?
2019. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ugyanúgy. Találtam ma még egy adagot abból a fajtából ami a raklab tetején volt még az elején. Holnap azzal kipróbálom. Hátha...
2019. jan. 3. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!