Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vályogkéménynél merjek használ...

Vályogkéménynél merjek használni 6kw kandallot?

Figyelt kérdés
Jo allapotban van, jó a huzata. Próbaltuk párszor. Állando fütésre mehet? Vagy veszély van, hogy kigyullad a kémény ?
2019. jan. 4. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Maga a vályog nem fog kigyulladni. Benne a felrakódás tud kigyulladni.

Én hosszú évekig tüzeltem egy 8 kw-os kályhával, vagy ahogy itthon mondják, kandallóval.

Azért, évente 3-4 alkalommal át toltam a tisztitót a kéményen.

2019. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy tolj le benne egy rozsdamentes csövet.
2019. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát elég szűk, sztem nem nagyon tudok bele tolni semmit. Bar nemtudom, annyira nem ertek hozza. Sőt semennyire. Mi is kitisztítottuk. Akkor esetlegesen ha kopik vagy nemtudom es kiall egy szalmadarab, nem fog meggyulladni? Egyebkent olyan huzata vsn, hogy a papirt beszippantja a fustcső nyilasnal. Lehet hivok egy kemenyseprőt, de attol tartok bajba kerülnék, mert ugye mar nem szabalyos a valyog kemeny. Tenyleg nagyon szépen ég. Csak akkor füstölt vissza ha rosszkor nyitottam az ajtajat. Maskor ha tettem rá fát semmi füst ajtonyitaskor. Csak hat annyi rosszat hallani a hirekben...
2019. jan. 4. 15:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a kikandikáló szalmadarab az már azelőtt szénné szenesedett a téglában, hogy ki tudott volna kandikálni a kéményben lévő téglából, azért ott elég komoly hőterhelésnek vannak kitéve a téglák. Ha esetleg lenne is kéménytüzed, az egészen biztosan nem attól lesz, mert vályogtéglából van építve a kéményed, ettől nem kell félned. Csak ne autókárpittal meg hungarocellel tüzelj.

Egyébként szerintem annak a sparherdnek vagy kályhának is bőven volt 6 kw a fűtőteljesítménye, amit eredetileg használtak valószínűleg sok évtizeden keresztül annál a kéménynél.

2019. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végülis kihívtam a katasztrófavédelmet, ingyen takarítják és vizsgálják. Azt mondták teljesen rendben van a kémény. Egyebként csak akácfa megy bele és bükkfabrikett.
2019. jan. 11. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Helyesen tetted. Jár a pirospont :)
2019. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz! Megkérdeztem tőlük, tényleg ennyire veszélyes e a vályogkémény. Azt mondták nem. Ahogy az előző hozzászóló is írta, nem a kiálló szalmadarab a gond. Meg a hőtől a vályog meg fog keményedni, nem kigyulladni. Faggattam őket (egyik férfi tűzoltó volt, másik katasztrófavédelmi dolgozó) azt mondták, a lerakódott kátrány izzik be és az tud begyulladni. Meg sok helyen konkrétan a kéményben megy a gerenda, az még veszélyesebb. Tehát gyakorlatilag hanyagolás okozhatja a tüzet. Elvileg, Ők ezt mondták.
2019. jan. 23. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!