Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni 80m fakerít...

Mit lehet csinálni 80m fakerítéssel, amit asszem fáradtolajjal kezeltek? A kazánra nem akarom tenni.

Figyelt kérdés
2019. jan. 9. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha még használható, akkor meg kell hirdetni, esetleg ingyenes elvitelre.
2019. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aki elviszi ingyen az el fogja tüzelni és rohadt környezetkárosító, ezért nem akarom én sem elégetni.
2019. jan. 9. 11:12
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan rárakhatod a kazánra is .A kazánon felül kell a levegőt adni,még füstöt sem nagyon látsz .

A vasúti talpfák kátrányba voltak beáztatva ,azok tudják rendesen kárositani a környezet levegőjét .

2019. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarod eltüzelni? Kapni kimondottan fáradt olaj égető fejeket. Hivatalosan lehet venni, akkor csak nem olyan káros 80 méterben lévő fáradt olaj.
2019. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező !

A környezet, az életterünk tisztaságának kérdése valóban nagyon fontos dolog.

De azért ne legyünk álszentek!

A te lakásodat fűtő gázkazán sem csak vízpárát és hegyi levegőt bocsájt ki a kéményen. Ha távfűtésed-, vagy esetleg elektromos fűtésed van, akkor is csak annyi a különbség, hogy a szennyezés nem helyben keletkezik, hanem sokkal messzebb.

A fáradt olajjal kezelt kerítés deszka megfelelően magas hőmérsékletű, jó égést biztosító tüzelő berendezésben elégetve kevesebb szennyező anyagot juttat a környezetbe, mintha egyszerűen csak kidobnád a deszkákat valahol az erdő szélén.

Ha van autód, annak a kipufogóján keresztül is távozik az elégett motorolaj egy része.

Én is figyelek a környezet védelmére, de tudomásul kell venni, hogy az emberi civilizáció a működése során rengeteg, szemetet, meg hulladékot termel.

Ezek közül sok van, ami mérgező vagy ártalmas az egészségre. A szennyezés kibocsájtást megszüntetni nem lehet, de csökkenteni igen.

A hangsúly az önmérsékleten és a felelős hosszútávú gondolkodáson lenne.


Néhány ötlet, ami nem kíván túl nagy áldozatot, vagy sok lemondást, de jó hatással van a környezet terhelésére.

Pl.

- Nem muszáj mindenhova autóval menni, csak azért, mert nekem van autóm. Egy kis gyaloglás, bringázás biztosan nem árt, sőt még akár használhat is.

- Mielőtt megveszek valamit mérlegelem, hogy hosszabb távon melyik mennyi környezeti terhelést okoz.

Lehet hogy most egy olcsó cipó rövid távon előnyös üzletnek tűnik, de általában a minőségi portéka sokkal tovább tart. Ez egyrészt azért jó, mert tartósabb cucc hosszabb távon akár még olcsóbb is lehet.

A drágábból egyet fogyasztottam csak el, miközben ugyanezen idő alatt 5 párat nyűttem el a gyenge minőségűből. Az olcsóbbal ötször annyi szemetet termeltem.

- Nem tartok 22 fokot a lakásban, miközben egy szál lenge trikóban szaladgálok otthon. Felhúzok egy pulcsit és máris bőven elég a 20 fok. Tudod egy ilyen döntéssel hány méternyi használt kerítésdeszka eltüzelése során keletkező szennyező anyaggal lehetne csökkenteni a légszennyezést egy fűtési szezonban?

Én nem tudom, de úgy tippelem, hogy sokszor 80 méterről lenne szó.


Nem akarok senkit felmenteni, de az tény, hogy aki kerítés deszkával, meg egyéb fa hulladékkal fűt, az legtöbbször nem úri passzióból, hanem inkább a rászorultsága miatt teszi.

Ennek pont az ellentéte, amikor valaki csak azért jár 15-20literes fogyasztású, kivagyiságot reprezentáló autóval - miközben ennek feléből is meg lehet oldani az autózást - hogy lássa a világ, hogy ő mekkora "nagy ember", hiszen ő ezt is megengedheti magának.

Ameddig az ilyen ember nem gyakorol önmérsékletet, addig milyen alapon várhatnánk el a mezítlábas "deszkatüzelőtől", hogy a környezet védelmét előbbre helyezze a saját csóróságánál?


Szóval érdemes ezt a témát egy kicsi szélesebb látókörrel szemlélni.

2019. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5: Vegyestüzelésű kazán van (az is), és vannak szomszédaim is. Igazából attól félek, hogy kormol és büdös, nem akarom vele beteríteni a környéket. A fáradtolajozáson kívül festve is lett. De az lesz a legegyszerűbb, ha csinálok egy próbaüzemet.

Ja! Nincs autóm és 19C-t tartok.

2019. jan. 10. 16:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok ismét

Az mindenképpen tiszteletet érdemel, hogy tekintettel vagy a szomszédaidra. Nálam az ilyesmi jó pont.

A próba tüzelés jó ölet.

Mondjuk a festést eddig nem említetted. Az nagyobb gond, mint a fáradt olaj. Érzésem szerint durvább anyagok keletkeznek a festett fa égetésekor, mint az olajozottnál.

A festéket leszedni nem egyszerű. Ha vastagon van rajta a festék én kinn hagynám az esőn és miután párszor megázik-megszárad, a fa ledobja a vastag festék réteget, amit aztán valami kaparó szerszámmal le lehet szedni, összetakarítani és elvinni a veszélyes hulladék gyűjtőbe.

Több településen van olyan hulladék udvar, ahol le lehet adni azokat az anyagokat, ami a kukába nem fér, vagy nem odavaló.

Hogy utána mi lesz az ilyen cuccokkal arról vannak kétségeim. Nem vagyok meggyőződve, hogy ott szakszerű veszélyes hulladék megsemmisítési eljárásban fogják ártalmatlanítani. :(


Ezeket a példákat általánosságban mondtam, nem kifejezetten Neked céloztam. Nem ismerlek, de az, hogy egyáltalán foglalkozol a kérdéssel számomra azt mutatja, hogy Neked sem mindegy, hogy mit hagyunk magunk után az utókorra.

2019. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pifko válasza:
Égesd el a rákba!
2019. jan. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia !

Az a legnagyobb baj, hogy ez a faanyag egyáltalán létezik.

Ha elégeted az a baj, ha nem, akkor meg az, minden esetre a próbafűtést megér és megnézed, hogy mondjukapránként a jól befűtött kazánba betéve, mit produkál a kéménynél.

ha elviteted pénzedbe kerül és a szemétégetőben sem fog kevesebb káros anyagot kiadni magából, - ergo égesd el lassacskán.

NINCS MÁS OPCIÓ SAJNOS. :(

2019. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#7: Kinn hagynám az esőn? 25-30 éve ott van, azért kerítés. No mindegy, megpróbálom a tüzelést.
2019. jan. 14. 08:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!