Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Egyéb kérdések

A kérdés

Minden esetben áramtalanítotok, ha elmentek hazulról?

Ha elhagyjátok a lakást napközben, Ti is mindent lekapcsoltok, kihúztok a biztonság kedvéért? Vagy van esetleg olyan eszköz, berendezés, amit áram alatt hagytok? F

Keress kérdéseket hasonló témákban: Àramtalanítàs, biztosíték, konnektor, riasztó, számítógép

jan. 14. 10:58  Privát üzenet  

A válaszok

Soha nem áramtalanítok.

Leolvadna a hűtő, a fagyasztó, leállna a fűtés, az akvárium kihűlne.

Ezt valahogy kényszeres dolognak tartom.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont jan. 14. 11:02 Privát üzenet
Néha rámtör ilyen kényszer, de próbálom legyőzni.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont jan. 14. 11:03 Privát üzenet
Nem , a ritkábban használt gépek mikró mosógép ki is van húzva , nem megy folyton a wifi sem . A tv számgép csatlakozója meg a gázcirkóé villámvédett elosztó .

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont jan. 14. 11:25 Privát üzenet

Áramtalanitanák, össze is dőlne itthon a rendszer.

Magát a TV-t sem kapcsoljuk ki, még akkor sem, ha napokra megyünk el itthonról.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont jan. 14. 11:28 Privát üzenet

Jó ég, dehogy!

Ahogy az első is írta: hűtő, fagyasztó, akváriumok - ezeknek alapból MUSZÁJ 0-24-ben menniük.

Mosogatógép, villanytűzhely - ha akarnám sem tudnám

Mosógép, TV - nem szoktam

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont jan. 14. 11:36 Privát üzenet

Nem.

Sőt. Elindítok reggel egy mosogatást, meg beállítom a mosógépet, hogy kimosson, mire hazaérek.

A többi dolgot sem áramtalanítom (tévé, mikró, éjjeli fény, stb). A kamerának nincs aksija, az csak hálózatról megy.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont jan. 14. 11:42 Privát üzenet

Eszembe sem jutna mindent áramtalanítani, ennyire nem vagyok paranoiás.

Amiket nem szoktam áram alatt hagyni: telefontöltő, hajszárító. Ezeket használat után kihúzom az aljzatból.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont jan. 14. 12:19 Privát üzenet
Én sem áramtalanítok. Ráadásul, ha lekapcsolod a főbiztit, akkor nem kell mindent kihúznod.. segítek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont jan. 14. 12:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Persze a hűtőszekrényt én sem húzom ki, de az elosztókat mindig lekapcsolom, internetet is és az összes készüléket kikapcsolom, úgy mint tv, kislámpa, laptop, playstation stb... A telefontöltőket is kihúzom. A biztosító kicsit magasan van, így azt nem lenne jó minden esetben kapcsolgatni. Az ünnepi világítást és az égőket is kikapcsolom Karácsonykor. Így értettem, nem úgy, hogy az egész lakás áramellátását megszüntetem. :)

# 9/10Időpont jan. 14. 13:41 Privát üzenet

Jól teszed, ha áramtalanítasz. Én is mindent kihúzok, amiben van tápegység és nem feltétlenül szükséges. Bármikor zárlatos lehet egy trafó, bemelegedhet egy üresjáratban lévő kapcsolóüzemű táp. A villany már csak ilyen: ahol folyik, ott melegedés van.

Amiket nem kell kihúzni azok az olyan dolgok, amiken kapcsoló van: kislámpa, mixer, porszívó, stb...

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont jan. 14. 14:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha elmentek otthonról bezárjátok az összes zárat?
Anyam vett tegnap tuzifat meghoztak at is vertek nem kicsit, aztan elmentek es jon egy telefon hogy hetfon hozzak a fat ez most mi ti ertitek?
Ti szóltok a tulajnak, ha mondjuk egy hétvégére elmentek az albérletből?
Fiatalok! Nektek is eszetekbe jut, amikor elmentek egy szép családi ház előtt, hogy: "Mi vajon mikor fogunk itt tartani? " vagy ilyesmi?
Ti ki szoktátok kapcsolni a konvektort, amikor elmentek ottjonról? Vagy csak letekeritek N fokozatra?
Kitakarítjátok a lakást mielőtt elmentek nyaralni?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!