Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minden esetben áramtalanítotok...

Minden esetben áramtalanítotok, ha elmentek hazulról?

Figyelt kérdés
Ha elhagyjátok a lakást napközben, Ti is mindent lekapcsoltok, kihúztok a biztonság kedvéért? Vagy van esetleg olyan eszköz, berendezés, amit áram alatt hagytok? F

2019. jan. 14. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem áramtalanítok.

Leolvadna a hűtő, a fagyasztó, leállna a fűtés, az akvárium kihűlne.

Ezt valahogy kényszeres dolognak tartom.

2019. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Néha rámtör ilyen kényszer, de próbálom legyőzni.
2019. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem , a ritkábban használt gépek mikró mosógép ki is van húzva , nem megy folyton a wifi sem . A tv számgép csatlakozója meg a gázcirkóé villámvédett elosztó .
2019. jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Áramtalanitanák, össze is dőlne itthon a rendszer.

Magát a TV-t sem kapcsoljuk ki, még akkor sem, ha napokra megyünk el itthonról.

2019. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Jó ég, dehogy!

Ahogy az első is írta: hűtő, fagyasztó, akváriumok - ezeknek alapból MUSZÁJ 0-24-ben menniük.

Mosogatógép, villanytűzhely - ha akarnám sem tudnám

Mosógép, TV - nem szoktam

2019. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Sőt. Elindítok reggel egy mosogatást, meg beállítom a mosógépet, hogy kimosson, mire hazaérek.

A többi dolgot sem áramtalanítom (tévé, mikró, éjjeli fény, stb). A kamerának nincs aksija, az csak hálózatról megy.

2019. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe sem jutna mindent áramtalanítani, ennyire nem vagyok paranoiás.

Amiket nem szoktam áram alatt hagyni: telefontöltő, hajszárító. Ezeket használat után kihúzom az aljzatból.

2019. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem áramtalanítok. Ráadásul, ha lekapcsolod a főbiztit, akkor nem kell mindent kihúznod.. segítek.
2019. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze a hűtőszekrényt én sem húzom ki, de az elosztókat mindig lekapcsolom, internetet is és az összes készüléket kikapcsolom, úgy mint tv, kislámpa, laptop, playstation stb... A telefontöltőket is kihúzom. A biztosító kicsit magasan van, így azt nem lenne jó minden esetben kapcsolgatni. Az ünnepi világítást és az égőket is kikapcsolom Karácsonykor. Így értettem, nem úgy, hogy az egész lakás áramellátását megszüntetem. :)
2019. jan. 14. 13:41
 10/10 anonim ***** válasza:
30%

Jól teszed, ha áramtalanítasz. Én is mindent kihúzok, amiben van tápegység és nem feltétlenül szükséges. Bármikor zárlatos lehet egy trafó, bemelegedhet egy üresjáratban lévő kapcsolóüzemű táp. A villany már csak ilyen: ahol folyik, ott melegedés van.

Amiket nem kell kihúzni azok az olyan dolgok, amiken kapcsoló van: kislámpa, mixer, porszívó, stb...

2019. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!