Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakásban élni egyenlő...

Panellakásban élni egyenlő albérlet?

Figyelt kérdés
Én mindig is úgy voltam hogy az albérlet csak kidobott pénz. Az ember azért fizet hogy legyen fedél a feje felett. Egy családi háznál is fizet, de az így vagy úgy, előbb vagy utóbb az övé is marad. Na most a panellakás téma hogy működik mert fogalmam sincs és még soha nem volt eszembe hogy erről megkérdezzek bárkit is. 19/f

2019. jan. 16. 21:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Családi házat értsd kertes ház.
2019. jan. 16. 21:25
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nos,a panellakásnál úgy működik,hogy vagy megveszed és akkor saját lesz,vagy panelbe mész albérletbe.
2019. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre próbálom megérteni, hogy mit is kérdezel, de rohadtul nem megy.

Mit akarsz szembeállítani, mivel?

Családi ház tulajdonjoga vs. panel tulajdonjoga?

Családi ház tulajdonjoga vs. panel bérlet?

Panel tulajdonjoga vs. panel bérlet?

Panel tulajdonjoga vs. családi ház bérlet?

2019. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3-ról még lemaradt:

Családi ház bérlet vs. panel bérlet?

2019. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy albérlet, nem határozza meg, hogy milyen típusú a lakás.

Lehet panel, tégla építésű társasház (egy lakása) és kertes ház is albérlet és saját tulajdonod is.

2019. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, nem egyenlő. Panellakásnál is rengetegen élnek úgy hogy az övék a lakás és kertesben is hogy albérlők. Te inkább arra gondolsz a kérdésben hogy hitel és albérlet, mert előbbinél előbb-utóbb a tied lesz, albérletnél meg nem, de ez teljesen független a ház/lakás típusától.
2019. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A lakás és a kertesház között annyi a külömbség hogy a lakásnak nincs kertje. Sőt létezik téglalakás is. A lakás is a saját tulajdonod lesz ha hitelből veszed és visszafizeted (kamatostól).
2019. jan. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen olyan alapfogalmakkal nem vagy tisztában, hogy saját tulajdon vs. albérlet valamint lakás (panel vagy tégla) vs. kertes ház?


Teljesen két eltérő dolog.

2019. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8: Én is ezen gondolkodom. Én tulajdonképpen azért voltam tisztában, mert életem során vettünk és cseréltünk is többször, mire 19 éves lettem. Tulajdont is önkormányzati bérleti jogra, stb., ennek kapcsán volt saját ügyvédünk, saját felújító brigádunk, stb. De ha valaki nem ilyen családban él, akkor nem ismeri ezt. Egészen addig, amíg nem jön el ez a szitu a család vagy az ő saját életében.
2019. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
El kell keserítselek én kertesházat adtam ki albérletnek. Ez ellentmond a világnézetednek. Sőt olyat is láttam akinek saját paneja volt.és abban élt. Az egyik ismerősömnek meg kertesháza van amiben.él de van egy panele amit kiad albérletbe.
2019. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!