Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet gyenge a fűtés,...

Janoskiss1982 kérdése:

Mitől lehet gyenge a fűtés, amikor szenet használunk?

Figyelt kérdés
Kedves mindenki! Nemrég 4 aknás vegyes kazánnal kipróbáltuk a szénnel fűtést és nagyon jól működött (begyújtás vékony és vastagabb fával --> parázs --> rá a szenet --> amikor már izzik, nagyrészt lezárni a bemenő levegőt és a kéményt), a víz hőmérséklete állandóan 50-60 fok körül volt, a házban kellemes 23-24 fok. Most pár napja viszont egyszerűen nem melegszik a víz, alig bírjuk 40 fok fölé vinni. A szén izzik, lánggal ég ha több levegőt adunk neki, de olyan, mintha nem lenne ereje. Ha fával rájuk meg a kazánt, akkor minden rendben (víz 50-60, ház 23-24 fokos), de azért vettük a szenet, hogy azzal fűtsünk. Mi lehet a gond, vagy mit csinálunk rosszul?

2019. jan. 24. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Bár én nem nagyon értek hozzá de lehet hogy a szén nem jó bele, csak amikor póbáltátok akkor nem volt ennyire hideg.
2019. jan. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet tudni, hogy milyen kazán? Én is szénnel fűtök. Milyen szén honnan lett vásárolva? Kazánom van alsó és felső levegő is? Mennyit rajtok rá egy alkalommal?
2019. jan. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kazánt édesapám építette kifejezetten szénnek, mindig azzal tüzeltek benne. Szóval valamit mi nem csinálunk jól. 4 aknás, kb. 35 éves. Az itt kapható legerősebb szenet vettük bele, orosz barnát. A parázsra először kb. fél diszperzites vödörnyit öntünk rá, majd hasonló adagokat később. Alul kap levegőt résnyit, felül mindkét levegőztető zárva, kémény pillangószelep félig zárva. Ha nagyon leesik a hőmérséklet, adunk neki több levegőt alul és a pillangószelepet is nyitjuk kicsit, de ez sem sokat segít. (fával ez a módszer jól működik)
2019. jan. 25. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem sül össze a szén nem túl apró? Amt meg én szoktam, ha rakok a kazánra fent is adok neki kis levegőt, hogy a füst gázos elején minél jobban. Ha már ég rendesen nem füstöl lehet elzarni a felső levegőt. Ha pedig apró a szén és össze sül az eltudja zárni a levegőt alulról. Édesapád h tüzelt benne?
2019. jan. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most hétvégén volt időm kicsit többet foglalkozni vele. Valószínűleg az a baj, hogy túl kevés levegőt adtunk neki (korábban elég volt ennyi, de lehet, hogy ahogy változik az időjárás - hőmérséklet, légnyomás -, úgy több kell neki), és emiatt nem égett el rendesen az alja, 10-15 centi apró szemű parázs lett az alján, így alulról nem szellőzött. Most bátrabban engedjük neki a levegőt, valamivel jobb a helyzet.
2019. jan. 27. 11:33
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, az volt a probléma, hogy reggelente nem lett rendesen kitakarítva a tűztér alján a rostély és ezért alulról nem kapott rendesen levegőt. Mindig kihúztam ugyan belőle a salakot, de mióta a rostély réseiből is kipiszkálom a beszorult darabokat, teljesen más a fűtés, megint olyan, amilyennek lennie kell.

Köszönöm a segítőkész tanácsokat.

2019. febr. 13. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!