Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Légkondícionálás utólagos...

Légkondícionálás utólagos beszerelése -milyet érdemes és hogyan?

Figyelt kérdés

A tavalyi nyári hőségben kb 30 fok volt a lakásban éjszaka is, ami meglehetősen sok volt. Mivel most érkezett egy új családtag is, úgy érzem, valahogy meg kellene oldani a lakás hűtését. Egy 90nm-es, kétszintes házrészről van szó; igazán csak a fenti részt kellene hűteni.


Szerintetek milyen opciókban érdemes gondolkodni? Meglehetősen nagy árkülönbségek vannak, és tanácstalan vagyok, mert nem értek hozzá. Mikre érdemes odafigyelni? (Típus, fogyasztás, garancia, felszerelés?) Mennyi lehet egy "elfogadható" árú egység? (Van 80-tól félmillióig...)


Köszönöm


2019. jan. 28. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp hívj ki szakembert, aki meg fogja mondani, hogy pontosan milyen klíma az ideális. Az hogy milyen kell függ a szoba méretétől (a magasság is számít), hogy mennyi ideig süt be a nap és a falak szigetelő képességétől is. Szakember által kiadott papír nélkül ma már nem is tudod megvenni a készüléket. Ha túl alacsony teljesítményűt veszel az 0-24 menni fog, zabálja az áramot és nem lesz sokkal hűvösebb, ha túl magas a teljesítmény a szoba túlhűtött lesz, a klíma környezetében amire az kikapcsol, de a szoba többi része sokkal lassabban hűl le, ami gyakori ki-be kapcsolást is okozhat, ami nem tesz jót a kompresszornak.
2019. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy mekkora kell arra vannak kalkulátorok, de mindenképp egy kicsivel lőj fölé annak ami kijön. Úgy is tudsz spórolni a beruházáson, hogy az egyik helységben az ajtóval szemben rakod fel a beltéri egységet és így csinál légmozgást a szomszédos helyiségben is.


Gondolom egyértelmű, de inverteres klímát vegyél

2019. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm... szóval akkor ne is klímát, hanem szakértőt keressek.


Nem tudom amúgy, miért jobb az inverteres klíma. Akkor ezek szerint erre is rá kell feküdnöm. (Gondoltam, hogy nem lesz olyan egyszerű, mint ha pl cipőt vennék :) )

2019. jan. 28. 12:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Ma már csak inverteres klíma kapható, az ON/OFF gépek be vannak tiltva!


A hagyományos ON/OFF klímákat sem árulni/forgalmazni, sem szerelni nem szabad az EU-ban. A mi cégünk légkondicionálók, hőszívattyúk, napelem, és napkollektor forgalmazásával és telepítésével foglalkozik, ha tényleg szükség van tanácsadásra, keress bátran. Nálunk a felmérés és az árajánlat készítése ingyenes. Ha, tudunk szívesen segítünk, első lépés ként a hőszámítás a legfontosabb a kalkuláció során. 20 éves szakmai tapasztalatunk van és több mint 10 márkát forgalmazunk. Ha mondanak valamit ezek a nevek például: LG, Midea, Gree, Samsung, Daikin, Hitachi, Mitsubishi, Toshiba, Panasonic stb... A A++ hűtő/fűtő energiaosztálytól felfele minden márka raktáron van, 5 és 10 év garanciával. Szal van választék.

2019. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gree vagy Daikini. Ezekről eddig csak jó tapasztalatom van.
2019. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd akkor kereslek titeket. (Egyelőre megoszlik otthon a vélemény a klíma ügyben -a feleségem ellene, én mellette vagyok) főleg gazdaságossági szempontból...
2019. febr. 11. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!