Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeged vs kisváros vs Pest...

Szeged vs kisváros vs Pest Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés

Jártam Szegedre egyetemre, nyáron végeztem. Most felvettek egy pesti egyetemre de nappali helyett levelezőn. Hétvégente -2 hetente péntek szombat van oktatás akkor járok. Itthon vagyok (kisváros) minden hétköznap és nem csinálok semmit. Jogi végzettségemmel nem tudok elhelyezkedni sem itthon sem a környékbeli falukba, mert létszámstop van. Nem gondolom, hogy 20 éves fiatal tanult lányként évekig, diplomáig a szobámban a helyem. A szívem visszahúz Szegedre, ott vannak a barátaim, van munkalehetőség csak éppen a pesti egyetem nem tudom hétvégente hogy lenne kivitelezhető plusz azért 2-3 hetente hazajárni és pénzbe megéri-e?

Pest azt hittem a világ közepe, hát nem az. Szeged sokkal jobb hely! Pesten nincsenek ismerőseim nem igazán mennék fel oda egyedül, nagy és idegen.

Itthon pedig nincsenek fiatalok, nincs lehetőség, még pultost se keresnek és nyelvvizsgával egyetemmel nem az a célom.

Mit tennétek a helyemben?

Üzibe is írhattok! Köszi :)



2019. jan. 28. 21:41
 1/7 A kérdező kommentje:

ja és a levelező fizetős

az első félévet a spórolt pénzemből fizettem a többit anyuék fizetik de szeretnék segíteni nekik.

70 helyen van az önéletrajzom és 5 hónapja sehonnan se keresnek... nem hiszem el

2019. jan. 28. 21:44
 2/7 anonim válasza:
26%
Szeged. Ha más melóm nem lenne, akkor elmennék pár évre rendőrnek. Jogi diploma + pár év rendőrség, később jól fog jönni egy ügyvédi praxisban. És mellette mehet a suli.
2019. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Kimennék Ausztriába,néznék valami sulit,mellette beugrós melót keresnék.
2019. jan. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy nem tudom elképzelni, hogy jogi diplomával nem lehet elhelyezkedni. Jó területen és szinten próbálkozol? Egyébként pedig IC-vel Szegedről fel lehet járni levelezőn elvégezni az egyetemet. Péntek reggel mész, szombat este jössz, egy éjszaka kollégiumban.


(Azt már nem firtatnám, hogy milyen szempontrendszer szerint értékeled a településeket)

2019. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegediként elfogult vagyok, bár Budapesten jártam főiskolára. Ha Szegeden van munka és meg is fizetik, én ide költöznék. Oszkár telekocsival olcsón és pillanatok alatt fenn vagy Budapesten, én is azzal járok, ha ráveszem magam Budapesti útra. Aztán majd elválik, megszokod-e Budapestet, vagy maradsz Szegeden.
2019. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2019. jan. 29. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképp a munka közelében lenne a lakhatásom. Tudod ha csak 100ezret keresel egy hónapban, az pont 100ezerrel több mint a nulla.
2019. jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!