Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak az oljakályhákka...

Mit csináljak az oljakályhákkal, kazánnal, konvektorral, kályhákkal?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy,azon gondolkodom hogy érdemes-e felrakni jófogásra vagy akárhova,de szerintem lehet a legjobb út ha megy a vasba nem,vacakolni vele?Kinek kell régi olajkályha meg régi konvektor,még a két román kályhát ellehet jobban passzolni,ja meg van egy régi Enta Spiral 25-ös gázkazán talán az idősebbeknek mond valamit,ez a 80-as évekből való,egy régi újság cikket találtam róla csak.


Ja meg ami nincs a kérdésben,rengeteg villanymotorral vagyok megáldva,de tényleg, töménytelen mennyiségben, inkább a 380-asok,nem 220-ról működők,van olyan is benne amivel 10 hektárt simán lehetne öntözni csak régiek mind, annyit fogyasztanak hogy megeszik az ember pénzét,vagy ezeket nem lehet átalakítani úgy hogy ne fogyasszanak sok áramot?Talán egy részét ellehet adni,de mindenki vesz kisfogyasztású újat inkább.

Ezeket is inkább vasba?

Akkor lesz pénz,nem kevés.


2019. jan. 29. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:

És mit veszítesz vele, ha felteszed a Jófogásra?

Ingyenes és ha kell valakinek, akkor nem neked kell cipekedned.

A kályhákat megveszik a telkesek, a működő konvektoroknak meg örülnek a szegényebbek, akiknek elromlott.

Manapság egy konvektor 100 fölött van, nálam a kapcsolóhoz való alkatrész került csak 22ezerbe.

Én biztos nem tenném vasba a motorokat sem, a hozzáértők, barkácsolók majd fogják értékelni!

2019. jan. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az állapotától függ (A villanymotor nem azért fogyaszt sokat mert régi) Ráérsz felrakni a hirdetéseket, akkor tegyed, pár 10.000 Ft-ot össze lehet belőle hozni biztosan. Az a rengeteg villanymotor mennyi?
2019. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Konvektorokat, kazánt én vinném az ócskába. Már alkatrésznek sem jók, régi senkinek sem kell.

A villanymotorok viszont érték mindenképpen. Újonnan elég drágák, a nagyok meg pláne. nagyok jók gyaluhoz, szalagfűrészhez, körfűrészhez stb. kapocstáblán lévő paraméterekkel (fordulat, teljesítmény...) tedd fel a jófogásra. Az ócskásba tört értékét kapod értük. ha valaki elmegy, meglátja a többit, lehet többet is visz.

2019. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A jófogásról, körülöttem 5-en vettek régi, de használható konvektort. Én is javitgatok még a 80 évek béli konvektorokat. Nem mindenki tudja újra cserélni.

Mint irták a motor is érték és nem azért eszik sokat, mert régi. Nagy teljesitményű, egyértelműen többet fogyaszt.

2019. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ami "mehet a vasba",azt is jobban jársz,ha elemeire szeded szét ráérő idődben,külön az alut,külön a rezet a vastól. Nagyon nem mindegy,hogy kilónként 50(vas)300(alu)vagy 8~900(réz csapok) kapsz érte.
2019. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi próbaként két éve feltettük az ezer éves radiátorainkat a Jófogásra, hátha valaki elviszi. Még aznap elkeltek. A régi FÉG kazánt elvittük a gyűjtőbe, de kár volt, azt is megvették volna egész jó áron. Szóval semmit nem vesztesz, ha hirdeted.
2019. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszokat.Van egy új kérdés az olajkályháról hogy elektromos hulladék-e,nem én voltam :D ,csak láttam.


Körülbelül 30 db villanymotor

2019. jan. 30. 08:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Az olajkályha NEM elektromos hulladék.
2019. jan. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én tudom,csak láttam hogy valaki kitette. :)
2019. jan. 30. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!