Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan igazoljam, hogy a...

Hogyan igazoljam, hogy a házunk félkomfortos?

Figyelt kérdés

Felvételizek egyetemre és nem tudom, hogyan igazolni azt, hogy a házunk félkomfortos. Vagy, hogy egyáltalán elfogadnák-e mint elégtelen lakókörnyezet.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2019. febr. 9. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Sehogy. Beírod.

Bár nem tudom, hogy te mit tekintesz félkomfortosnak.

Félkomfortosnak számít az a lakás, amelyik 12 négyzetméternél nagyobb alapterületű egy vagy több lakószobával, fürdőszobával és vécével rendelkezik, közművesített, (legalább villany és víz) valamint egyedi fűtéses.

Mivel az ország fele ilyenben él, nem hiszem, hogy ez elégtelen lakókörnyezetnek számít, de te tudod.

2019. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

A tulajdoni lapon és adásvételi szerződésben lehetséges, hogy benne van.

A másik kérdésben az egyetemet kell megkérdezni.


1: Hát nem tudom, szerintem nem él a fél ország olyan lakásban, amiből vagy a fürdő, vagy a WC hiányzik.

Az a félkomfort, hogy ezekből csak az egyik van a lakásban.

Ha mind2 van, az már komfortos.

2019. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Így van #2-es!


1#-es

Wiki:

Komfortos

Az a lakás, amely legalább egy 12 m2-t meghaladó alapterületű lakószobával, főzőhelyiséggel, fürdőhelyiséggel és WC-vel, valamint közművesítettséggel, melegvíz-ellátással és egyedi fűtési móddal rendelkezik.


Félkomfortos

Az a lakás, amely a komfortos lakás követelményeinek nem felel meg, de legalább egy 12 m2-t meghaladó alapterületű lakószobával és főzőhelyiséggel, továbbá fürdőhelyiséggel vagy WC-vel, valamint legalább villany- és vízellátással, és egyedi fűtési móddal rendelkezik.


Tehát nem közművesített, mert a szennyvíz nem hálózaton keresztül van elvezetve, csak víz és villany van.

2019. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

#3

Nem igazán értem, hogy mit helyeselgetsz a 2-es hülyeségéhez és mennyiben cáfolsz engem azzal, hogy ugyanazt leírod, amit én írtam. Vagy ha csak vitatkozni támadt kedved a semmin, (ahogy a 2-nek is) akkor ahhoz keress más partnert, mert nekem van ennél jobb dolgom.

2019. febr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Bocs a közművesítést elírtam!!


"fürdőszobával és vécével"


Itt a hiba és/vagy!

2019. febr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Azt mondjuk, nem igazán értem, miért vesz valaki a személye elleni támadásnak egy kiigazítást (még ha csak részben helyes akkor is).
2019. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
6: Azért mert ő az, aki támadólag kommunikál, és ezt projektálja másokra is.
2019. febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

1-es vagyok

Nem kommenteltem támadólag, a válaszom teljesen korrekt volt minden szempontból. Utána megjelentetek és mindketten megszólítottatok, kijavítottatok, megjegyzem hibásan!

Változatlanul fenntartom, hogyha egy lakásban nem korszerű a fűtés (konvektor, cserépkályha, kandalló stb.) és a szennyvíz emésztőbe megy (ahogy a falusi ingatlanok 80%-ában) azt nem fogják elégtelen lakókörnyezetnek tekinteni.

Most sem vagyok támadó, csak ti valamiért nem bírjátok a jogos kritikát, de ez nem az én gondom!

2019. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Ebben igazad van, hogy nem fogják elégtelen környezetnek minősíteni, de nem ezt javítottuk ki. És nem belekötöttünk, hanem kiigazítottuk. Nem degradáltuk le a válaszod. Hasznos volt, én felpontoztam.
2019. febr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8: A mi válaszunk a helyes és 4. kommentedet értékeljük támadónak.

Senki nem beszélt a fűtésről, a félkomfort AZ, amikor nincsen WC VAGY fürdő BENT a lakásban, hanem több lakáshoz van közös használatban egy kint az udvarban vagy a folyosón társasházban.

Ráadásul a Kérdező kérdése nem is erre vonatkozott...

Te a válaszodban meg se válaszoltad a kérdését.

Akkor mi ez, ha nem veszekedés?

2019. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!