Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 53 éves vagyok, egyedül...

53 éves vagyok, egyedül nevelem a 12 éves lányomat, és használt ingatlanhoz szeretném a szocpolt. Jár-e egyáltalán?

Figyelt kérdés
2008. nov. 8. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Használt ingatlan vásárlása esetén csak félszocpol jár sajnos.
2008. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Az csak 3 gyerek után vehető igénybe, én úgy tudom.
2008. nov. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
dehogy is.egy gyerekre is lehet.csak minél több a gyerek,annál több pénz jár.de használtra csak a felét adják.az összeget azt pontosan nem tudom.
2008. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne beszéljünk már hülyeségeket! (az már csak mellékes, hogy még le is pontoztok)

Itt egy példa, a neten találtam:


Használt lakás vásárlása esetén a fenti támogatások 50%-a igényelhető, ha



a) 3 vagy több gyermeket tart el, több mint két éve már tulajdonában lévő lakást értékesít és helyette - legalább komfortos - lakást vásárol, melynek nagyobb a hasznos alapterülete és a szobaszáma legalább eggyel több.

b) További feltétel, hogy az értékesített lakás az eltartóknak és együtt költöző eltartott gyermekeiknek együttesen legalább 50% arányú tulajdonában álljon, és az értékesített lakás eladási árának a 12/2001. (I.31.) Korm.rendeletben foglaltakkal csökkentett összegét a vásárlásra fordítsák.


VAGY


Használt lakás vásárlása esetén mekkora összegű szocpol jár a gyermekek után?


Használt lakás vásárlásakor csak a három, vagy annál több gyermeket nevelő családoknak jár szocpol, mégpedig félszocpol, ami az egyébként járó támogatás fele. 2002. december 1-jétől a teljes szocpol összege az első gyermek után 500 000 forint, a második és harmadik gyermek után gyermeként 1 100 000 Ft, a negyedik gyermek után 500 000 Ft. Minden további gyermek esetében 200 000 Ft.


A kedvezmény feltételei:


* az igénylő a ( legalább 50%-os arányú) tulajdonában lévő lakását értékesítse,

* helyette nagyobb hasznos alapterületű és legalább egy lakószobával több szobaszámú, legalább komfortos lakást vásároljon,

* az értékesített lakás teljes vételárát a nagyobb lakás vásárlására fordítsák.



És most lehet újra lepontozni. Köszönöm.

2008. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!