Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha hangos a...

Mit lehet tenni ha hangos a szomszéd?

Figyelt kérdés

Panel lakásban élünk, kb. másfél éve költözött felénk egy anyuka a két gyerekével. Az egyik 6 év körüli, a másik 10. A most 19 éves fiam is itt nőtt fel, soha semmi panasz nem volt rá szomszédoktól.


A lényeg, hogy egész nap, kivéve amikor a gyerekek iskolában vannak, zeng a lakásunk, futnak, ugrálnak, üvöltöznek, csapkodnak dolgokat a földhöz. Én sem "szíjaztam le" a gyerekemet amikor játszani akart, de természetesen figyeltem arra hogy ne legyen állandóan hatalmas zaj.

Miután hazaérek egy fárasztó munkanap után és csak pihenni szeretnék és nem azt hallgatni hogy felettünk már megint milyen csata zajlik.


Félreértés ne essék, nekem semmi bajom azzal ha a közvetlen szomszédom egy évben 2-3 alkalommal bulit tart, vagy ha valaki vasárnap kezd fúrni az sem különösebben érdekel, hiszen ezek a zajok nem tartanak "örökké".


Próbáltam már szépen szólni, radiátoron kopogni, kiabálni, semmi eredménye nincsen. Több helyen olvastam már erről, van aki szerint csinálja a gyerek amit akar, és van aki szerint ez nem normális.


Mit lehet ilyenkor tenni ha nem tudok elköltözni? Lehetséges-e bármilyen jogi lépés, vagy bármilyen hivatalos jelzés számára, ami esetleg ráébreszti arra hogy tönkreteszi az itthon eltöltött "pihenést"?



2019. febr. 12. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

100millió ilyen kérdés van már itt, nézd meg őket...


Aztán a házirendeteket a panelba, hogy mi áll benne az "indikolatlan zajkeltés, zajjal járó tevékenységek" alatt, ugyanis, olyan, hogy "csendháborítás" már kb. a rendszerváltás óta jogi értelemben nincs. Birtokháborítás/magánlaksértés az van.


Aztán eszerint közösképviselő és/vagy jegyzőhöz mehetsz.

2019. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Semmit,majd felnőnek és elköltöznek .

A panel ez erről szól .

2019. febr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó! Vagy nem. Unokatesomek, ket ffi, 44 es 41 evesek, meg mindig az anyjukkal laknak a panelban. De azert van remény 🤣
2019. febr. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Azoknak a fiúknak a focipályán,meg a játszótéren kellene lenniük,bringázni meg rohangálni,erdőbe menni felfedezni,.és akkor kitombolnák magukat,estére meg aludnának mint a méz. Nyilván az anyjuk óvja őket mindentől,.. nehogy bajuk legyen! pfff

Részvétem neked.

2019. febr. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!