Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vizes, penészes lakás, menthető?

Vizes, penészes lakás, menthető?

Figyelt kérdés

Adott egy kis házikó, lukas tetővel, vizes falakkal, amivel kezdeni kellene valamit. A vélemények megoszlanak, hogy teljesen, földig le kell bontani, vagy elég csak a tégláig leverni a vakolatot, hagyni kiszáradni, majd leszigetelni normálisan.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Tőként tapasztalatok érdekelnének, de mindenki véleményét szívesen venném...

Egy 23m2-es, 3helyiséges (szoba-konyha-fürdő) minigarzonról beszélünk...



2019. febr. 17. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Mivel csupán 20 m2-es romhalmazról beszélünk, semmi értelme tódozni-foltozni.

Olcsóbb eltolni és egy újat építeni.

2019. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Új tető kell és alul utólagos falszigetelés, meg van oldva, nehogy lebontsátok. Horror ára van a szerkezeti építéseknek.
2019. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Én egy ilyet megmentettem. Persze mindenki dózerolta volna. Meg hogy inkább újat. Persze olyanok mondták akinek fele annyi pénze se volt mint nekem. Pedig neken is kevés volt. Ledúrtuk a vakolatot. Kapott alsó vízszigetelést. Ezeket magam csináltam a családdal. Persze utólag a szigeteléskor öntöttünk alá szakaszosan beton alapot is mert alapja se volt. Két napi munka volt az alap és szigetelés.
2019. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Hát az első nem igen van képben a mai árakkal és a januártól érvényes előírásokkal.
2019. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Csak te vagy helikopter. Igazt??

Egyszerűen GAZDASÁGTALAN egy ennyire romos vityilót toldozgatni!

Persze a matek nem volt az erősséged, hogy végezzél egy gazdaságossági számítást.

Egy normális kőműves amúgy el sem vállal ilyent, hogy sz@rból építsen várat.

2019. febr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
Ez nem szarból várépítés hanem felújítás. Az sem igaz hogy nem vállalják el. Lehet hogy nem mind de találsz.
2019. febr. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utólagos vízszigetelési módszerek éppen ezért terjedt el mert költség hatékonyabb módja a probléma megoldására mint ha teljesen elbontásra kerülne az épület majd újra építenék.

Pláne ha az ember kifejezetten házilagos kivitelezésre kidolgozott technológiát választ. Pl.: SikaMur rendszer vagy a mégolcsóbb elektromos falszigetelések egyikét.

Ha a tetőtér nem kerül beépítésre akkor költséghatékony módszer a fedélszék élpadlós megerősítése, újralécezés, bádogozás és a régi átvállogatott fedőanyag(kivéve pala) vissza építése.

2019. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Nálam os ez az élpadlós tetőerősítés lett. Tökéletes. A vízszigetelést magam csináltam mint írtam fentebb. A vízszigetelés 12 éve 150 ezerből megvolt. Fólia cement sóde egy darab új betonkeverő és két segédmunkás két napi bére.
2019. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!