Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyünk ha valaki leskelőd...

Mit tegyünk ha valaki leskelődik az ablakon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg egy földszintes lakásban lakunk. A lakás egy parkra néz,van egy "kiskertünk",a járdától bokorral van elhatárolva az "erkélyünk".

Az ablakon zsalugáter van, sötétítőnk nincs. Tegnapelőtt kb.este fél 9-kor arra lettünk figyelmesek, hogy valaki járkál az ablakunk alatt,szöszmötölést hallottunk. Reggel láttuk,hogy a kiskertben lévő növények az ablak alatt le vannak taposva. Mire kimentünk már senkit nem találtunk.

Tegnap este a fürdőszobában voltunk,a szobában teljes sötétség volt. Amikor bementünk 7óra körül, a szobába,észrevettük,hogy szemmagasságban a zsalugáter egyik lamellája el van forgatva vízszintesen,a szoba felé kissé leejtősen,pont úgy,hogy kívülről be lehessen nézni. Ekkor is kimentünk,viszont megint nem láttunk senkit.

Nagyon meg vagyok ijedve. Nem tudom milyen szándékkal csinálja ezt,szimplán csak kukkol,vagy felméri a terepet...

Szerintetek mi lehet a célja? Mit lehet tenni ilyen esetben?

A sötétő probléma hétvégén megoldódik,inkább arra gondolnék,hogy a zsalugátert hogyan lehetne biztonságosabbá tenni.


Köszi a válaszokat!


2019. febr. 22. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerelj oda egy mozgásérzékelőt lámpával, és a lámpa azonnal megvilágitja az ott járkálót.
2019. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A zsalugáter - legalábbis amit én ismerek - lamellái együtt mozognak és a neked megfelelő állásban belülről rögzíthető.

Nem tudom, hogy a tiéd miért működik másképp, de a fényérzékelős lámpa okos ötlet.

2019. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom melyikre gondolsz, de ez nem az a fajta. Itt külön-külön lehet forgatni a lamellákat,akár kìvülről, akár belülről. :)
2019. febr. 22. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is volt leskelődöm de ő a kerítésen lesett be. Először nem csináltam semmit, a második leskelődésnél szóltam neki, a harmadiknál kimentem és adtam neki egy irdas nagy pofont. Azóta a környéken sem láttam. 50 év körüli fura fazon volt.
2019. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy sima kukkoló. Vannak ilyen beteg állatok, akik másokat lesnek meg. Már minimum vastag, fehér függöny még nappalra is.
2019. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lesd vissza
2019. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!