Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházaknál a lakások...

Társasházaknál a lakások bejárati ajtajai fölé szoktak bevilágítót tenni beltéri ajtók esetében?

Figyelt kérdés
Láttam egy képet egy társasházi lakás ajtajáról, ahol az ajtó fölött egy bevilágítós rész is található. Én eddig világ életemben mindig csak társasházakban laktam, és sok társasházban is jártam már, de beltéri bejárati ajtók esetén ilyen bevilágítót még nem láttam egyet sem. Ez persze nem meglepő, mert egy folyosóról úgysem tudna sok fény beszűrődni, ergo nem is lenne sok értelme, de azért felmerül bennem a kérdés, hogy vannak erre esetek? Ti láttatok már ilyesmit, vagy inkább az a valószínű, hogy a kép egy kültéri ajtóról készült?

2019. febr. 22. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pesten régi belső udvaros házaknál biztos van, nekünk is ilyen volt
2019. febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
2019. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van, hatlakásos modern társasház. Értelme nem sok, világos nélküle is az előtér. Van egy régebbi lakásunk is, ott is van, az 4 emeletes csúszózsalus bérház. Ott több értelme van, a folyosó sötétebb lenne valamivel.
2019. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok, de akár mondhatnám azt is , hogy rengeteg olyan társasházi lakást láttam aminek a bejárati ajtaja felett van egy ablak, azaz úgy van maga az egész ajtó ki képezve , hogy annak a felső része egy ablak. Sőt, ez az ablak, sok esetben nyitható is (bukóra nyitható). Had ne soróljam most fel az összes helységet, várost, de Pl. Szigetváron a Szent István lakó telepen, szinte az összes társasház bejárati ajtaja felett van ablak ! Ez kapásból sacolva is több száz lakást jelent. Egyébként,több oka és indoka is lehet amiért beszerelték az ajtó fölé az ablakot, de ez most egy másik kérdés és téma lenne ,amit te nem kérdeztél, ezért nem térek ki a válaszra sem.
2019. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Rengeteg helyen így van.

Mondjuk biztonságtechnikai szempontból nem túl praktikus, a biztosító kérte is ismerősöméknél a berácsoztatását.

2019. febr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi egy 1927-ben épült régi, kétszintes villa egyik leválasztott lakásában élünk. Lakáson belül is ilyen ajtók vannak az előszoba és a belőle nyíló helyiségek között.
2019. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!