Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kád fölé vezérelt bojlert rakni?

Kád fölé vezérelt bojlert rakni?

Figyelt kérdés

Vezérelt áramról futó 120L-es bojlert érdemes a fürdőkád egyik sarka fölé rakni?


Pozitívumok:

- ha kilyukadna (mennyire sűrűn történhet ilyen?) a kádba folyna a víz, nem pedig a fürdőt áztatná el

- ha zárlatos lenne, csöpögne az aljáról a műanyag, a kádba menne, nem pedig pl.: szennyes lenne alatta, amit meggyújtana.


Negatívumok:

- áram fut benne, véletlen lespricceli az ember a zuhanyrózsával..

- ha esetleg felrobbanna (úristen, történhet ilyen?) akkor pont a kádban levő emberre menne minden...



2019. febr. 28. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

20 éve van 120 l-es vezéreltünk a kád fölött.

- zuhanyzáskor folyik rajta a víz és kutyabajunk. Nem vagyok villanyszerelő, de nyilván úgy van megcsinálva, hogy ez nem következhet be.

- ha felrobbanna? Életemben nem hallottam (67 éves vagyok), hogy a villanybojler felrobbant.

De ha mégis! Nem vagy 0-24-ben a kádban, ha fel akar robbanni és a kamrában van, akkor mi véd meg, ha éppen a kamrában vagy, vagy a konyhában?

Tetesd a padlásra, akkor legfeljebb a tetőt viszi le!:)


Azért a legpraktikusabb a kád fölé, mert csepeg belőle egy kis csövön keresztül a víz (kell is csepegnie!) és akkor jobb, ha ez a kádba kerül, nem pedig egy vödröt kell alatta tartani.

2019. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 1986 óta a kád felett van. A szétszedés, összerakás kicsit macerás. Nekem, minden évben szét kell szedi, olyan kemény a víz:(((
2019. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

A villanyboiler háza földelve van. Az áram benne fut, nem a burkolaton :)

Ha mégis gond lenne, akkor a védőföldelés levezeti, nem fog senkit megrázni. Erre találták ki.


Mondjuk komfort szempontjából nem jó a kád fölé rakni, mert zuhanyzáskor rohadtul útban van.

2019. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a védőföldelés normálisan van kialakítva, sajnos a szomszédunknál ez nem volt meg, és bizony az életébe került a dolog. De egyébként ha az elektromos része normálisan van szerelve nem fog megrázni semmi szín alatt sem. Ha a műanyag doboz alján csepeg és közben üzemel a bojler és ha a csepphez érsz na az esetleg rázhat! Persze amint a csepp leválik az aljáról nem fog rázni és ha csöpög a kádba folyamatosan akkor sem rázhat meg! de olyankor ha ez van már érdemes egyből áramtalanítani. A másik egy bojler nem tud felrobbanni. Ha a hőfok szabályzó meg is adja magát és túlfűt eleve a táguló vizet a túlfolyón fogja kiengedni, azért van az rajta. ha az is el lenne esetleg dugulva egy nagyon elhanyagolt bojlernél ez is bekövetkezhet akkor még mindig ott van az hogy a vízcsapot fogja megnyitni magától ha akkora nyomáson van a cucc. Azért is írom ezt mert egyik ismerősöm járt már így hogy a bojler csak fűtött és fűtött és bizony a csapot annyira kilazította a nyomás hogy a felesleges víz már ott kezdett távozni lassan elfolyni, és közbe kapta a hideg utánpótlást ezért nem tudott teljsen felforrni. Meg nyomás alatt a víz 110 celsius foknál kezd el forrni. Másrészt a modernebb hajdú bojlereknél a hőfokszabályzó ami egybe van a hőkioldóval az még a teljes meghibásodás esetén is kitud kapcsolni olyan szinten hogy egy fém lemezke egy bizonyos hőfok felett kipattan és szakítja is az áramkört. Vezérelt áramnál pedig 6 óráig üzemel maximum a bojler, mert így van beszabályozva elvileg.

A másik meg az hogy egy bojler csak akkor tud felrobbanni ha a melegvíz kimeneti része teljesen le van zárva. A fűtőbetét fixen van az áramra kötve, semmi hőkioldó semmi nincs rajta, illetve a túlfolyó szelep is teljesen le van zárva. Ezt egy dokumentumfilmben tesztelték. Egyébként ha nem lenne így beavatkozva és tényleg annyira hibás lenne a készülék hogy robbanna akkor sem az egész tartály fog elcsattanni hanem a tetején fog magának helyet lyukasztania bojler és ott fog a felesleges víz távozni.


Röviden ezek a készülékek annyira biztonságosan vannak megcsinálva hogy a felrobbanásra szinte 0% esély van. Ha kilyukad a bojler mert ilyen előfordulhat akkor is csak csepegni fog belőle a víz.

2019. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a szomszédodnak egyáltalán nem volt földelve a bojlerja, vagy csak régen lett felülvizsgálva a földelés rajta és idővel elkopott/rozsdásodott?


véletlen lespriccelte vízzel? vagy a vízbe került áram?


részvétem.


köszi

2019. márc. 3. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Tavaly írta itt valaki, hogy új építésű házakban már nem szabad a villanybojlert a kád fölé tenni. Nem néztem utána az információnak, úgyhogy akár valótlan is lehet.

Az biztos, hogy régen 100 bojlerből 99-et kád fölé tettek. Nálunk is így van, szintén 120-as. Két hónapja cseréltük, mert csepegett, kilyukadt az oldalfala. A szerelő csak egy hét múlva ért rá, ő mondta, hogy nyugodtan használjuk, nem fog megrázni.

2019. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Végül is ha üzemanyaggal töltjük fel a bojlert, pl. télen, mert akkor olcsóbb, és nyárig tároljuk benne. Addig nem fürdünk, /minek is addig/. Majd nyáron beletankoljuk a kocsiba addig fel is robbanhat, én már hallottam ilyet ! :))
2019. ápr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!