Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűt valaki klímával?

Fűt valaki klímával?

Figyelt kérdés

Milyen érzés?


Nem túl hangos?


Nem túl szeles?


Jó a hőérzet?


Hány fokra állítjátok?


Milyen sűrűn takarítjátok?



2019. márc. 3. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1-2 havonta kiveszem a beltéri műanyag porszűrőjét és lemosom zuhany alatt. Évente 1x hívok hozzá szerelőt, ők fertőtlenítik és kompresszorral kifujatják.


18 fokra van állítva, így csinál 21 fokot. A beállítás egyedi, készüléktől és a helytől függ ahova rakva van.


Álltalában nem szeles és nem hangos, kivéve -10 fok alatt. Olyankor felhangosodik, és kicsit szeles is, de jó elhelyezéssel utobbi nem okoz gondot. A hangja meg megszokás kérdése, az idei évben nem is volt -8-nál hidegebb így a fenti problémák nem jelentkeztek. Egy drágább készüléknél is kevésbé jelentkeznek ezek a hátrányok.


A hőérzet ugyanolyan mint központifűtésnél, azonos 21 fokos hőmérségletre fűtve.

2019. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Okosan kell a havi villanyszámlát fizetni. Normális havibálltalányt belőni. Barátomék ha vi 7 ezret fizettek mikor a klímát beszerelték. Én mondtam emeltessenek mert az kevés. Persze nem hallgattak rám. 150 körül jött számla végelszámoláskor. Ha otthon voltak fával is fútöttek. 60m2 kb.
2019. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Lemsradt ha jó fajtát veszel alig hallani a hangját
2019. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gábor t ***** válasza:
100%

Szia. Volt a tiedhez hasonló kérdésem még december közepén.

Nagyon jó válaszokat kaptam, és a végén le írtam a saját tapasztalatomat.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__9645228-futes-..


Havonta takarítom.

2019. márc. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, én egy közel 100m2 alapterületű családiházat fűtök klímával.

Azaz konkrétan most kettő új inverteres split-el, a régieket lecseréltem erre, fűtésre optimalizált -25 fokig nincs gond vele, de olyan hideg sosincs az országban. Most az új klímákkal teljesen komfortos érzés alakult ki, nem hangos mert én a csendesebb készüléket vettem direkt. Általában 24 fokra vannak állítva, a hőérzet kellemes,többnyire csendes üzemmódba használom. Ha, nem vagyunk otton általában nem megy, de télen be tudjuk kapcsolni a wifi segítségével távolról mobillal.


Ha koszos a beltéri/kültéri akkor nem fűt illetve hűt annyira, évente kétszer van karbantartva/tisztítva a telepítő céggel végeztetem azt is, mert a klíma náluk lett vásárolva és ők is szerelték fel, valamint precízen tisztítják és igen jó árban, a kompresszoros tisztítás meg a porszűrő vízzel mosása semmit nem ér vegyszerek nélkül. Ezért inkább a szerelőkre bízom, akik 20 éve ezt csinálják, mellesleg a garancia is érvényben van így, hiba esetén meg ingyen javítják. A japán gépeket én mellőztem, mert a jellemzők amiket kinéztem a Daikin tudta 1 milláért, a Panasonic 700 ezerért ésez kicsit soknak éreztem, főleg 2 klíma esetén. Így maradtam a GREE gyártmányoknál, ismerősi körben is főleg ezek voltak telepítve, beépített fagyvédelem a kültéribe tálca és kompresszor fűtés. Bevált! A két 3,5kW-os klíma ára anyaggal és szereléssel nem érte el a fél millát sem, ennyiből még egy darab fűtésre optimalizált Panasonic klímát sem tudtam volna venni. Van aki megteheti, hogy 1-2 milláért vesz 2 darab klímát, de én sajnos nem :( A ház hőszigetelt, profi termoplán ablakok stb. A villanyszámlám most télen havi 18 alatt volt, most nem mennek a klímák, de így is 23,6 fok van, általában 1-2 órára kapcsolom be, nincs rá szükség hogy többet menjenek. Gyakorlatilag 5 hónapig fűtőttem, most már nem fogok, kiszámoltam és 80 ezer volt a villanyszámlám, de ebben minden fogyasztó benne van, tehát a klímák fogyasztása az kevesebb ennél. Jó sok lett, de remélem segítettem.

2019. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

teljes fűtési időszakot kihoztál 80e-ből és még a normál villanyszámla is benne van ebben?


igen, segítettél! köszi!

2019. márc. 18. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!