Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valaki...

Lehetséges, hogy valaki boldogságát az határozza meg, hogy hol lakik?

Figyelt kérdés
Folyton arra gondolok, hogy ha minden rendben van, akkor bárhol élhet az ember. Viszont úgy érzem, ha nem élhetek zöldben, akkor csak sorvadozom. Egyszer pár évig volt ehhez szerencsém, azóta visszavágyom. Úgy érzem, az töltene fel igazán, ha ilyen helyre érhetnék haza és indulhatnak el. Létezik “álomotthon”?
2019. márc. 3. 23:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Indulhatnék
2019. márc. 3. 23:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Naná hogy lehetséges. Falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, ráadásul a kenyéren kívül minden élelmet bőségesen megtermelő gazdaságunk is volt. Aztán vettem egy panelházat a rendszerváltás előtt, amiről először még a szomszédom is azt mondta hogy megfogtam az Isten lábát. De aztán rájöttem mekkora boldogtalanság tud lenni benne az élet. Nem csak a zöld hiányzik, hanem a számlafizetési kötelezettségek miatt nem teljesül a következő idézet sem:


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz amit akarsz, és nem azt amit mondanak."


Meg még a rosszabb levegő hatását is meglehet évtizedek alatt érezni. Sokáig nem is bírtam felfogni hogy előnyös lesz eladnom és még csak mostanában határoztam el végleg. Akárhányszor visszanézek a már üres szülői házba, szinte lakodalmas vagy mulatós nótára lenne kedvem rágyújtani.


Abban a falusi házban vidám és csintalan gyerek voltam. Ebben a panelban meg megismertem mi az a depresszió, sőt néha bevillant olyan gondolat is hogy bárcsak letelne már az élet. A lakótelep nem más mint a szolgáltató cégek profitforrása, a lakók meg profittermelő rabszolgák. 2019-ben a legújabb korban szabadnak kellene lenni minden polgárnak. Persze akár jó is lenne a városi élet, de valami rezsimentes zöld övezetben.


Amikor biciklitúrát csinálok például a határ és Bécs közti nemzeti parkban, utána kb. 20 évet fiatalodok. A jó levegőnek a természetben ilyen hatása van. Ugyanis ha ugyanekkora túrát teszek lakott területeken áthaladva és forgalmas úton, attól még sosem éreztem hogy fiatalodtam volna.

2019. márc. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a zöld számít!

Én faluról másik faluba kényszerültem az életem egy szakaszán és majdnem kinyírtam magam utána a depressziótól.

Nem éreztem jól magam azon a helyen és 3 év múlva euforikus boldogsággal rohantam vissza. Pedig szép hely volt, mégis a hangulata a településnek, a házak, az emberek nem az én világom volt.

Ezek szubjektív dolgok, ha ingatlanokat nézegetsz, rögtön az első másodpercben érzed, hogy otthon leszel e ott és erre az érzésre komolyan oda kell figyelni, mert nem hazudik.

2019. márc. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
Álomotthon nekem: szomszédmentes falusi kertesház. Kertel gxümölcsfákkal. Kertitóval. Szerencsére nem csak álom így is van.
2019. márc. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megvan konkrétan a település, ahol így éreztem/érzek. Most Budapesten elek (ahogy életem nagy részében, itt is születtem), de oda vágyom vissza.
2019. márc. 4. 09:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd, az amerikaiak mindent megmérnek. Egy Arkansas állam béli kórházban aminek több szárnya volt, megvizsgálták a gyógyulás sebességét. A 3 éves követéses vizsgálat arra jutott, hogy az U alakú épületben azok a betegek gyógyultak a leglassabban, akik a belső betontömegre néző szobákban gyógyultak. ÉS nem láttak mást az ablakból csak betont. De szignifikánsan, 40%-kal gyorsabba gyógyultak azok, akik ráláttak a kórház parkjára, a fákra, a növényekre.
2019. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!